Úterý , 21. 01. 2025

Běla

Připravujeme – akci i dobré pokrytí sítí

27. 12. 2016

27. 12. 2016

Krásný den, milí čtenáři, pokud by vás zajímalo, co připravujeme na leden, můžeme slíbit recenze minimálně dvou věcí, které mohou zaujmout. První bude akční kamera Lamax, druhým „pánem na holení“ pak router TP-Link, který již není jen základním ořezávátkem.

Lamax X8 Electra

Tato kamera zaujme při rozbalení obrovským množstvím příslušenství – celkem 24 kusů (včetně nabíječky). Opět umí i 4K, nicméně její doménou bude FullHD s až 60 FPS.

TIP: Recenze kamery Rollei Actioncam 420 – mrňous k akci připraven

TP-Link Archer C1200

Druhou věcí, zapůjčenou k testu je Wi-Fi router, který se kromě gigabitové LAN může pochlubit i USB portem (pro připojení tiskárny či externího disku) a trojicí antén s možností vysílání současně na 2 pásmech (2,4 GHz i 5 GHz) a tedy nastavení dvou nezávislých sítí. S různými přenosovými rychlostmi – jedna pro zábavu, druhá na práci.

Oba produkty lze ovládat i přes mobilní telefon pomocí aplikací od výrobce, což je moderním trendem, který jistě spousta uživatelů uvítá.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jako má Renault svoji Dacii, podobně má Lamax značku BML (sdílí stejného majitele) - tedy produkt, který vždy bude o něco levnější za cenu kompromisů. U akčních kamer to dříve fungovalo, i když BML již dlouho nevyrukovalo s ničím novým. Proč by tomu mělo být jinak u reproduktorů? Říkám si. Rovnou kupuji nový reproduktor BML S6, nechce se mi totiž čekat. A lidi na srovnávači cen jej chválí...
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Nepřehlédněte

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek