Pondělí , 25. 11. 2024

Kateřina

Proč poslalo AMD nové APU procesory do vesmíru?

06. 06. 2014

06. 06. 2014

Jsou nové, mají být o dost lepší a výkonnější (samozřejmě než konkurence od Intelu) a slibují až dvanáct jader: čtyři CPU a osm GPU. Spotřeba ULV modelů nepřesáhne 19 W. AMD jejich uvedení na trh oslavilo po svém.

Na letošním Computexu uvedla společnost AMD své nové výkonné APU (Accelerated Processor Unit, jádro „Kaveri“) procesory rodiny AMD A Pro série (A6, A8 i A10 i FX pro nadšence). Podrobné specifikace ukazuje obrázek a musíme uznat, že nevypadají vůbec zle. Grafické jádro vychází z architektury AMD Radeon R7.

A10-APU slibuje o 50 % vyšší grafický a 1,2× lepší výpočetní výkon oproti Intel i5-4200U „Haswell“. APU FX má nabídnout o 58 % lepší grafickou a 1,13× vyšší výpočetní sílu ve srovnání s Intel i7-4500U „Haswell“. Grafický výkon tak bude o 40 % vyšší na 1 W oproti předchozí generaci, výpočetní „pouze“ o 30 %.

Jedny z prvních notebooků jsou HP EliteBooky 725, 745 a 755 G2 či Acer Aspire E5-551G.

Jistě uznáte, bude-li tomu tak i v reálu, že si to zaslouží oslavit. AMD proto své procesory vyslalo v balónu na samou hranici vesmíru a zpět – asi 28 km od místa vypuštění. Samozřejmě pořídilo o celém výletu i videozáznam.

Zdroje: AMD 1, 2 a 3, TechPowerUp, YouTube

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Nepřehlédněte

Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek