Minule jsme si řekli jak na českém internetu elektroniku nakoupit a dnes se podíváme na tu neveselejší část, tedy vracení zboží, reklamace, odstoupení od smlouvy a podobně. Jaká máte v takovém případě práva, povinnosti a jak postupovat, aby byla taková záležitost co nejdříve uspokojivě vyřízena.
© 2017 - 2025 digilidi.cz
4 Responses
Hezký den,
Hezký den,
reaguji na recenzi Hammer Blade 2 PRO. Hned po prvních dvou měsících se telefon začal chovat tak, že pokud jsem chtěl telefon odemknout pomocí otisku prstu, tak prostě vytvrdnul. Musel jsem ho uspat a znovu zapnout a odemknout pomocí hesla. Jinak to prostě nešlo. Čas od času cca 1 ku 9 pokusu spustit fotoaparát, to udělal znovu. Dost často se stávalo, že nešel přijmout hovor.
Co ale čert nechtěl byla chyba, která mě asi stála záruku. Při pokusu, když jsem si chtěl dát telefon do zadní kapsi, jsem se netrefil a telefon spadl na zem. Rozbilo se sklíčko fotoaparátu. Pokusil jsem se reklamovat jak sklíčko, tak chyby v ovládání a dostalo se mi vyjádření, že telefon vykazuje vady po mechanickém poškození a tím je po záruce. Jako by mělo prasklé krycí sklíčko vliv na ovládání.
Telefon jsem si kupoval pro uváděnou vysokou odolnost. Smůla.
Nárok na reklamaci máte i tak
Nárok na reklamaci máte i tak. Ale prakticky je to velmi těžký boj. Dám příklad: Prodejce vám neuzná záruku na nefunkční displej notebooku, protože zjistí, že jste do něj vlezl a vyměnil si disk. Jenže výměna disku nemohla mít na displej vliv a reklamace měla být uznána. Bez soudu a znalce ale víceméně nemáte šanci se toho práva domoci.