Pondělí , 18. 11. 2024

Romana

Recenze Lamax EasyLight1 – styl i funkce v harmonii

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

13. 09. 2018

13. 09. 2018

Když jsme recenzovali LED lampu od Lamaxu dříve, musíme uznat, že jsme se nemohli zbavit dojmu, že zde převážila touha po designu nad funkčností. EasyLight1 je v tomto ohledu jiná, pracovní stůl osvítí perfektně a zvládne toho víc.

Lampiček s LED osvětlením najdete na trhu doslova hromady ve všech cenových pásmech. Čím tedy zaujme EasyLight1? V prvé řadě chce oslovit kvalitou světla, které mi bylo subjektivně velmi příjemné, hlavně při práci na PC na pracovním stole.

Světlo na míru

Nevím, do jaké míry pomáhá řešení osvětlení, které popisuje výrobce na webu – LEDky nesvítí přímo, ale jsou umístěny po bocích a o rovnoměrný rozptyl světla se stará optická vrstva. Pravdou zůstává, že světlo je příjemně homogenní.

Lampa má splňovat certifikaci IEC 62471 pro elektrickou bezpečnost elektrotechnických výrobků. Pří hledání na internetu nalezneme např. citaci: „Tato mezinárodní norma byla připravena Mezinárodní komisí pro osvětlení (CIE) a byla projednána technickou komisí TC 76 Bezpečnost optických záření a laserových zařízení… Se světelnými zdroji a soustavami světelných zdrojů se pojí dobře známá nebezpečí, plynoucí z optického záření. Smyslem této normy je poskytnout standardizovaný postup pro vyhodnocení potenciálních nebezpečí, plynoucích z ozáření, jež jsou spojena s různými světelnými zdroji světla a světelných zdrojů…“ Text je poměrně dlouhý a placený, takže vám nedokážeme říci, jak moc jde o marketingovou věc a danou normou by prošla každá LED lampa a jak moc o opravdu dobrou zprávu pro vaše oči. Nezbývá než věřit tomu, že Lamax certifioval lampičku a bylo to dobré. (Omluvte trochu hloupou parafrázi známé věty z bible, která se v kontextu světla celkem nabízí.)

Nejde měnit teplotu světla jako u GentliLight Touch či Livarnoluxu, ale intenzitu ano. A to může bohatě stačit. Musíte pouze vypínač déle držet. Rozsah intenzity světla se mění plynule, je dostatečně široký. Lampička si pamatuje poslední nastavení. Tento způsob může být někdy otravný v tom, že při potřebě zjasnění musíte prvně lapičku kompletně ztlumit a naopak.

K TÉMATU  Externí disk s rámečkem levnější, než samotný HDD: Ušetřete při nákupu pevného disku!

Bez mrknutí oka musíme pochválit ohebný krk, který působí doslova jako gumový – lze s ním dělat psí kusy. Při tom je vyroben ze skládané mědi.

Energie na rozdávání

U testované lampy se výrobce nespokojil pouze s funkcí lampy, ale šel o krok dále směrem, který se doslova nabízí. Základna integruje kromě akumulátoru dva USB porty pro nabíjení externích zařízení celkovým proudem 2,1 A.

TIP: AData D8000L – „eL“ jako světlo

A díky 4 000mAh akumulátoru nabídne kromě hodin světla (od 8 po 20 h dle výrobce) bez nutnosti přívodu elektrické energie i funkci powerbanky. A to potěší na pracovním stole i u postele při čtení.

Zkoušeli jsme dva typy USB zdrojů a v obou lampička nabíjí jiná zařízení (viz svítíci dioda) prostřednictvím nabíjecího micro USB portu.

Jednu chybku přeci jen lampička má – pokud její nabíjení řešíte USB nabíječkou s více porty a do ní necháte zapojena další zařízení – pak je bude nabíjet i po té, co ji třeba zhasnete. Prostě vstupní micro USB port určený pro nabíjení lampičky posílá proud i ven z ní. A případná USB nabíječka poslouží jako můstek do jiného zařízení. Na to je třeba myslet, když byste chtěli šetřit baterku lampičky třeba na večer či na cestu. Je třeba nabíjecí kabel odpojit. Záměr to asi nebude, spíše konstrukční nedomyšlenost.

Oceňujeme dva kvalitní USB kabely s různými délkami: kromě klasického 0,5m čekejte i 2m verzi. A to potěší, tenhle kabel již někam ze stolu dosáhne. Navíc není nabíjecí port nijak zapuštěn, takže si vystačíte s běžným kabelem na rozdíl od dříve zmiňovaných svítidel.

Cena není lidová. Vzhledem ke schopnostem a srovnání s modely jiných značek na internetu, které již zařadíme do, řekněme, designových svítidel podobných schopností, ji chápeme jako přijatelnou a férovou. Lampička umí více, než jen svítit. Působí solidním a stylovým dojmem, přirozeně zapadne i do dobře „vystajlované“ domácnosti či kanceláře. A kdo šetří, nechť sáhne jinam…

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.

Nepřehlédněte

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek