Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.
8 Responses
Re: Recenze Xtreamer SW3: Dvojvaječné dvojče Prodigy
Bez dokoupení HDD, WiFi antény a případně bezdrátové klávesnice nemá smysl.
+pěkné prostředí
+přehraje vše
-tento přístroj jsem si pořizoval hlavně z důvodu sledování TV archívů, You Tube a jiných zdrojů z internetu na TV, případně jako prohlížeč internetu na TV. Bohužel nic na tomto přístroji nefunguje. Archív TV funguje, ale mnoho pořadů nejde sledovat do konce, SW3 spadne, většinou to je kolem 35-40 min. Je to stejné při sledování v nejvyšší nebo nejnižší kvalitě. Pořad nejde spustit z místa přerušení, ale musím ho pustit znovu od začátku, bez jistoty, že znovu nespadne.
Vše sleduji přes Xlive CZ – při sledování nelze použít žádné volby, ať už je to posun dopředu, dozadu nebo do určitého času.
-pro sledování YouTube je zde několik možností:
a) Xlive CZ – sice něco přehrává, ale další volby (osobní YouTube, soukromý playlist) nefungují
b) YouTube – Broadcast Yourself – najde sice video, ale u každého druhého zatuhne tak, že je nutný restart přístroje (volba Aplikace)
c) YouTube XL – asi z těchto nejlepší, přehrává většinu, problém „pouze“ při přihlášení do svého účtu na YouTube – nepřehrává Playlisty (najde jen něco). Nepřehraje něco co normálně při vyhledávání přehraje??
– webový prohlížeč – nepoužitelný – nelze nastavit na celou obrazovku, pořád je něco mimo obraz. Velmi kostrbaté a složité vyhledávání (a to i s použitím klávesnice) , nemluvě o tom, že videa přes prohlížeč vůbec nejdou spustit.
-Android – k ničemu (bez komentáře)
-Xtreamer Wifi anténa (nutno dokoupit)
nepodařilo se mi zprovoznit Wifi, nakonec jsem přístroj připojil přes kabel. V místnosti byl signál dostatečný, všechna ostatní zařízení mi tam na Wifi šlapou.
-Xtreamer Mini Keyboard2 nutno dokoupit)
nenašel jsem nikde na internetu (ani nebyl součástí balení) CZ nebo EN návod. Bez návodu je obsluha takto složité klávesnice velmi problematická. Víceméně ale fungují pouze písmena (nezjistil jsem jak přepnout mezi velkými a mylými písmeny) a občas Trackpad (když nezatuhne) – na to, že je to klávesnice přímo k tomuto přístroji toho moc neumí.
dobrá alternativa je Lenovo IC Q180 (cena stejná jako Xtreamer s dokoupeným HDD, WiFi anténou a mini klávesnicí)