Sobota , 23. 11. 2024

Klement

Samsung je v současnosti jednou z nejúspěšnějších firem. Jak to celé začalo?

Samsung je jihokorejská společnost, kterou dnes známe jako jednu z největších světových výrobních firem. Specializuje se na výrobu široké škály spotřební a průmyslové elektroniky. Nikoho tak nepřekvapí, že přístroje této značky vidíme téměř všude. Mikrovlnky, pračky, televizory či smartphony… Samsung produkuje přibližně pětinu celkového vývozu Jižní Koreje.

28. 04. 2019

Samsung je jihokorejská společnost, kterou dnes známe jako jednu z největších světových výrobních firem. Specializuje se na výrobu široké škály spotřební a průmyslové elektroniky. Nikoho tak nepřekvapí, že přístroje této značky vidíme téměř všude. Mikrovlnky, pračky, televizory či smartphony… Samsung produkuje přibližně pětinu celkového vývozu Jižní Koreje.

Společnost začala jako výrobce domácích nudlí

Zapomeňte na Samsung, jak ho známe dnes. Tato společnost vznikla 1. března 1938 jako obchod s lokálními potravinami, z nichž se nejvíce proslavily jejich domácí nudle. Lee Byung-Chull zahájil svou podnikatelskou činnost v Koreji a potraviny vyvážel do Číny a jejích provincií.

Zdroj: Flickr.com

Později svůj sortiment rozšířil také o textil a otevřel největší mlýn na vlnu v Koreji. Taky byste chtěli pracovní tričko se značkou Samsung? Tento široký záběr výroby měl své důvody. Na industrializaci se zaměřil s cílem pomoci své zemi při přestavbě po válce, aby tamní trh ochránil před konkurencí a poskytl mu jednoduché financování.

Od textilie k elektronice

K rychlému rozšiřování technologických podniků Samsungu došlo až koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let. Společnost Samsung Data System (známá také jako Samsung SDS) pomohla mateřské společnosti stát se lídrem v oblasti služeb informačních technologií. Pak vše nabralo rychlý spád. Původně maličká firma vystřelila na výsluní raketovou rychlostí.

Vybudování dvou výzkumných a vývojových ústavů rozšířilo technologickou linii společnosti o elektroniku, telekomunikace, přístroje v letectví a nanotechnologie.

Zdroj: flickr.com

Rok 2009 se stal pro firmu významným milníkem. Došlo tehdy k zrodu série smartphonů Samsung Galaxy, která se zakrátko stala nejen nejoblíbenějším produktem společnosti, ale dostala se na seznam s celoročně nejprodávanějšími smartphony na světě.

Pár zajímavostí, které překvapí nejednoho IT nadšence

Dnes Samsung zastřešuje přibližně 80 různých zaměření. Po této informaci snad už nikoho nepřekvapí, že i Burj Khalifa, nejvyšší budova světa a dominanta Dubaje, byla postavena stavební divizí společnosti Samsung.

Samsung je také v současnosti jedním z největších vývozců elektroniky na světě. Rozloha jejích přístavů proto zabírá plochu přes 1,2 milionů kilometrů čtverečních. A co se týče zaměstnanců, těch má po celém světě skoro 370 000.

Zdroj: Pxhere.com

V roce 2011 se stal Samsung společností, která vyrábí nejvíce smartphonů na trhu, a nadále zůstává jedničkou v jejich prodeji. Kromě toho si však firma dává záležet i na ochraně svých zařízení, proto neustále inovuje své obaly na mobil Samsung. Kromě toho si také drží prvenství v prodeji televizorů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Po takřka nezničitelné AData D16750 se dnes podívejme na méně odolný a levnější model powerbanky od stejného výrobce, který nabídne krytí „pouze“ IP54 a kapacitu 8 000 mAh. Čím naopak vyčnívá, je 18 diod se čtyřmi módy svícení. Na táboření tak může být velmi užitečným pomocníkem.
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek