Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Diskuze k článku

29 komentářů

      1. Re: LED versus LCD
        Trend je to v marketingu a prodeji. Nepěkné je kopírovat reklamní bludy v odborných článcích a recenzích. Klidně můžete psát LCD TV nebo „LED“ TV. V každém případě by toto marketingové ohlupování zákazníků mělo být v každé recenzi nebo každém odborném článku alespoň jednou větou zmíněno, protože opakování není nikdy dost – marketing tuto lež taky opakuje stále dokola. Odborné články a recenze jsou tu od toho, aby marketingové žvásty demaskovaly a psaly v rámci možností objektivně – ne aby s marketingem spolupracovaly na ohlupování zákazníků. A to přes to, že je to Sisyfovská práce, protože většina zákazníků lžím marketingových odborníků a prodejců stejně nakonec podlehne.

        1. Re: LED versus LCD
          Prijde mi to jako zajimava televize a kandidat na 2. televizi do domacnosti. Mrzi me ale ten problem s diakritikou titulku. To je jasna chyba firmware. Nevite o vydanem nebo pripravovanem updatu, ktery by toto resil?
          Diky

          1. Sharp LC-32LE244E a české titulky
            Na webu sharp.cz není o aktualizaci firmwaru ani zmínka. Pokud je pro vás funkce přehrávání včetně titulků důležitá, tak bych vám kupovat televizi s vírou v budoucí vydání opraveného firmwaru nedoporučoval, protože výrobci a dovozci se vydávání nových firmwarů z pochopitelných důvodů brání – jsou to pro ně náklady navíc a výrobek s chybami motivuje zákazníky k nákupu nových výrobků víc než vlastnictví výrobku bezvadného.

            Můžete ale zkusit 2 věci:
            1) kontaktovat české zastoupení Sharpu a zeptat se na to
            2) zjistit, zda je ve specifikaci výrobku jasně uvedeno bezproblémové zobrazení českých titulků. Pokud ano, tak byste měl šanci na reklamaci z důvodů nesplnění specifikace výrobku. Pokud to ve specifikaci výslovně uvedeno není, tak bystě podle mě s případnou reklamací neuspěl.

          2. Re: Sharp LC-32LE244E a české titulky
            CZ TITULKY U MÉHO JINÉHO SHARPU ŘEŠÍM koverzí kódování textového formátu na UNICODE (samostatný suobor titulků tuším srt).

          3. Re: Sharp LC-32LE244E a české titulky
            Dobrý tip. Změna kódování textových titulků může být řešením.

            Přípona souboru ale nesouvisí s kódováním textu, nýbrž s formátem souboru. Kódování se na příponě souboru nijak nepozná a soubor s příponou .SRT může být kódován libovolným kódováním.

            Nejčastěji jsou používána tato tři kódování:
            CP1250 („Windows“), ISO 8859-2 a UTF-8

            Spousta přístrojů spotřební elektroniky neumí všechny tyto tři typy kódování. Pak je řešením provést konverzi nepodporovaného kódování do kódování přístrojem podporovaného. Popsané je to třeba zde:
            http://www.digilidi.cz/titulky-ve-stolnim-dvd-prehravaci

            Problém je, že aby zákazník zjistil, jestli přístroj umí správně alespoň jedno z kódování, tak musí mít připravené testovací soubory s titulky ve všech třech kódováních a musí mít přístroj v ruce. Nebo to musí udělat recenzent.

            A to konvertování je při běžném používání taky pěkná otrava. Já jsem líný a přístroj bez podpory všech tří kódování bych si nekoupil.

  1. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
    Tuhle televizi jsem koupil rodičům k letošním Vánocům. Jsem rád, že jste tuhle televizi nyní otestovali a já si díky Vám mohl ověřit svůj názor, že jsem koupil dobře, samozřejmě s ohledem na pořizovací cenu.
    Sharp mi byl několika lidmi doporučen a vidím, že asi oprávněně.
    Jediná věc, která mě mrzí, že Sharp skončil s tříletou zárukou. V balení jsem nenašel registrační kartu a přes e-mail mi ze Sharpu sdělili, že jak tam není karta, je tam obyčejná záruka 2 roky.
    Ještě dotaz, na co má vliv technologie aquos na této televizi? Je zde i technologie Quattron?
    Díky. Honza

    1. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
      Aquos je jen obchodním názvem. LCD panel je zcela běžný. Quattron je o něčem jiném. Tam již jde o specialitu Sharpu, kdy použije pro LCD panel namísto RGB subpixelů o jeden navíc a to žlutý (RGBY). A tím má zlepšit podání barev. Ale i bez něj se dá docela dobře žít. Spíše je u této vyšší řady celkově lepší obraz, protože jde o dražší a vypiplanější produkty.

  2. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
    Většina tv Sharp byla aspoň donedávna vyráběna v Japonsku. Nedíval jste se na štítek, jestli je i tato základní Made in Japan?

    1. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
      Na štítek jsem zíral dlouho, ale o zemi původu tam nebyla informace vůbec žádná 🙁

  3. mkv
    Jak je to s mkv soubory? Stáhl jsem nějaké ve 720p a některé v 1080p. Obraz mi jde u všech, ale zvuk jen u některých. Většinou ty větší v rozlišení 1920×1080 mi zvuk nehrají, televize napíše nepodporovaný audio kodek. V diskusích u jiných televizí jsem se dočetl, že jim to dělá také u velkých souborů, menší třeba do 8GB jedou. Jenže ve full HD se u delších filmů do 8 GB nevlezu. Jaký je na to váš názor? Je nějaké řešení, aby se mi rozběhl zvuk i u těch delších filmů v plném rozlišení?

    1. Re: mkv
      Velikost souboru (délka filmu) nehraje roli, respektive je to jen zástupný znak, který může něco naznačovat. U některých MKV vám nehraje zvuk, protože jej mají v nepodporovaném formátu. Třeba v DTS. Viz obecně článek http://www.digilidi.cz/avi-na-dvd-prehravacich-aneb-proc-nektere-hraje-a-jine-ne

      Teoreticky by mohl hrát zvuk i v oněch problematických případech, kdybyste měl TV připojenu digitálně s AV receiverem a ten by daný formát již zvládnul přehrát.

  4. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
    Volič hlasitosti po příliš malých krocích beru jako výhodu. Pokud potřebuji ubrat jen trochu hlasitosti, například večer, je to ideální řešení.

    1. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
      To ano, ale zase když potřebujete ubrat rychle, tak to trvá déle. To si člověk nevybere 🙂

  5. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
    Nevíte někdo, jak setřídit programy podle svého. Vždycky se TV po cca týdnu jakoby znovu sama přeladí a přetřídí pořadí programů. Díky

    1. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
      Nepřetřiďuje se to po přeladění? Třeba nějakém automatickém dohledávání nových programů?

      Každopádně postup je asi takovýto – v nastavení DTV se dá jednotlivým programům nastavit přeskakování a pak v postupném přepínání programů nefigurují, nicméně drží si svou číselnou pozici. Pak zbývá jedině přečíslování. Toto nastavování není na téhle televizi právě ergonomické.

      1. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
        no přečíslování jsem už zkusil. Ale zřejmě se provádí nějaké automatické ladění a všechno znovu přeháže, nikde v nastavení ani v návodu nic není.

      2. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
        Dobrý den,
        i nám se programy občas přelaďují a to dokonce při běžném přepínání programů. Už se to stalo za měsíc dvakrát a nepodařilo se nám zjistit, co to způsobilo. Dalším drobný problémem je to, že téměř při každém použití televizoru (dcera ho má v pokoji, ale už jsem toho byl také svědkem) se asi na dvě až tři sekundy ztratí obraz i se zvukem. Může to být kdykoliv v průběhu používání a někdy se to stane i vícekrát… Nevíte, jestli je to závada nebo standardní chování například v důsledku špatného digitálního signálu (jako že místo kostičkování to raději vypne úplně. Nic jiného mne nenapadlo.)?
        Děkuji,
        Honza

        1. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
          Tak to je nemilé. Mám to sice jen zprostředkovaně, ale stejné problémy mi hlásí i další uživatel. K přeladění prý docházelo při přepínání programů nahoru nebo dolů. Při přímé volbě číslem je to snad v pořádku a nestalo se to. Ale zatím jde jen o neověřené domněnky. Aby se to mohlo reklamovat, chce to vědět přesněji. Také výpadky obrazu se zde dějí – ale to zase může být nějakým rušením/ztrátou signálu.

    2. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
      Dokazal to uz nekdo vyresit? To, ze se tyhle TV samy preladuji je rozsireny problem,ale zadne reseni. Nechce se mi ji reklamovat…

  6. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
    Problém s diakritikou bych neviděl jako vadu výrobku…i v PC jsou problémy s diakritikou u jednoho přehrávače jedou titulky normálně u druheho je špatná diakritika takže vše je o tom jak ten kdo dělal film a titulky kodoval.Bohužel dnes se snaží dělat filmy kdejaky hnup co tomu nerozumí a podle toho to pak vypada. Navíc překodování titulku není vubec žádny problém, dáte otevřít soubor vyberete program word a než se soubor otevře vyjukne na vas tabulka o kodování tam stačí změnit na požadované kodování a uložit. a myslím že když tam už je pandžábština jistě si každy vybere :o)
    Taky se tu zminujete o nepodporvaných formátech..opět je to věc toho kdo video dělal a jaky použil kodek, kodeky jsou stale nove a pokud někdo použije nejnovější kodek samozřejmě ho televize nebude umět. tady už je to řešení složitější bud stahnout film z jineho zdroje nebo si ho předělat. Já osobně používám Divx converter a ten umí full HD bez problemu a používá kompaktibilní kodek. Bohužel free verze sice filmy koduje ale pak nejedou :o) Je třeba mít pnou verzi pak není problém.
    Jinak mam tv měsíc a zatím spokojenost žádne problémy ktere tu popisujete nemám. tedy to přeladování nevím mam O2 TV takže tam se nic neladí.

  7. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
    V této cenové relaci se mi více teda líbí tato televize Samsung UE32H5570

    1. Re: Sharp LC-32LE244E – základní LED TV, která umí
      Pane, dost možná, ale reagujete na 2 roky starou recenzi a tím pádem i 2 roky starý model Sharpu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek