Dobrých levných akčních kamer je jako šafránu, BML cShot1 4K s doporučenou cenou 1 390 Kč vypadá jako jedna z nich. Příbuznost s dražším sourozencem BML cShot3 4K nezapře a to je dobře.
Před nějakým časem jsme měli v rukou MXQ, PiPO TV a Remix Mini, čili zařízení, která činí televizor „chytřejší“. Nyní jsem dostal k dispozici další mini PC - model Xtreamer mxV v České republice distribuovaný firmou Umax. Dle samotného vyjádření výrobce je jejich cílem vytvářet cenově dostupná zařízení pro pohodlné přehrávání multimédií. Ve svém portfoliu nabízí spoustu modelů, jen sám model mxV, který je předmětem této recenze, má hned další dvě verze – Plus a Pro.
© 2017 - 2024 digilidi.cz
13 komentářů
postrádám
Ve všech vašich recenzích přehrávačů postrádám jednu strašně důležitou věc. Vůbec nepíšete, jaké koncovky či kontejnery s jakým obsahem jsou schopné přehrát a taky na jakých médiích je umí přehrát! Nechápu, přitom je to mnohem důležitější, než se zabývat tím, jestli to umí přehrát jinak docela bezvýznamnou featurku gmc. Sorry, ale takové recenze jsou bezcenné.
Mimochodem, každý zkušený kameraman vám řekne, že časté zoomování je prasárna největšího kalibru, tak proč se porád zabýváte nějakým gmc, které stejně při zapnutí na kvalitě nepřidá a ušetří maximálně 1-2 procenta z celkové velikosti komprimovaného videa.
podpora kontejnerů
Ano, GMC je prasárna a zbytečnost! Ale ve spoustě komprimovaných videí je prostě obsažena, takže schopnost ji přehrát je důležitá. Co se týče formátů (koncovek, kontejnerů) a médií, bereme za samozřejmost přehrávání AVI (DivX, XviD) z čehokoli (CD, DVD, FLASH, HDD…). Pokud přehrávač něco z uvedeného nepodporuje, je to zmíněno v recenzi a stejně tak, pokud podporuje něco navíc (např. MP4), taktéž je na to upozorněno. Obdobně potom u zvuku.
Dobrý den,
protože jsem v
Dobrý den,
protože jsem v oblasti DVD laik, mám jeden dotaz. Pokud mám v PC video soubory s koncovkou .avi a vypálím je na nosič DVD, tento přístroj mi je bez problémů přehraje? Budu se těšit na odpověď.
Ano, jak to popisujete, tak
Ano, jak to popisujete, tak to půjde. Ale zcela bez problémů to být nemusí. Záleží, jak byl AVI soubor komprimován. Občas některou konfiguraci přehrávač nezvládne. Ale řekněme v 90 % případů to funguje OK.
Díky za expresní
Díky za expresní odpověď. 🙂 Doporučil byste mi jiný formát, který tento DVD PŘEHRÁVAČ ZVLÁDNE NA 100? 🙂
re: formát AVI pro přehrávač
Pokud si budete komprimovat video sám, nebo překomprimovávat na kompatibilní formát, stačí zvolit DivX Home Theatre profil, který zaručuje kompatibilitu se stolními DVD přehrávači. Ale komprese videa není úplně jednoduchá záležitost. Je třeba tomu věnovat čas.
Sony DVP-NS38 nepřehrává některá originální DVD
Dobrý den,
pořídila jsem si Sony DVP-NS38 a zjistila jsem, že nepřehrává některá (nebo spíš většinu) originálních DVD. Je možné, aby nepodporoval jejich formáty anebo to je jen závada na přehrávači?
Děkuji za odpověď
Re: Sony DVP-NS38: Absolutní minimalista
Lze k tomuto dvd získat někde aktualizaci? Nebo to k dvd vůbec nejde ho aktualizovat (např. TV lze)? Děkuji Jana
Re: Sony DVP-NS38: Absolutní minimalista
U DVD přehrávače obecně lze inovovat software (firmware). Nicméně u Sony to moc běžné není, nadto u takto starého přístroje. Ten už nevylepšíte…
Firmware pro Sony DVP-NS38
Firmware pro Sony DVP-NS38 se řeší například zde:
http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?t=35811
Obecně lze aktualizovat firmware asi u všech DVD přehrávačů, ale výrobci přehrávačů vydávají aktualizace jen při vážných chybách ve firmwaru, protože oprava firmware jsou pro ně vícenáklady. Navíc při flashování firmwaru je určité riziko znefunkčnění DVD přehrávače při použití nesprávného firmware, nedodržení předepsaného postupu nebo výpadku napájení při flashování a podobně. Při takovémto znefunkčnění zákazníci zkoušejí reklamovat DVD přehrávače jako poškozené, u těch po záruce pak mají tendence na výrobce házet špínu, přestože na riziko této operace jsou vždy předem upozorněni.
K některým DVD přehrávačům vydávají firmware i nezávislí úpravci, kteří často i přidávají nějaké nové funkce nebo odblokovávají funkce výrobcem záměrně zablokované.