Středa , 22. 01. 2025

Slavomír

Trocha Androidu 5 na každém tabletu

21. 10. 2014

21. 10. 2014

O novém Androidu „Lollipop“ jsme již psali, nyní přidáme další „nášup“, který Vám umožní ochutit váš starý Android špetkou nové chuti i bez koupě celého „lízátka“… Je libo klávesnici či tapety?

TIP: Google rozšiřuje cukrárnu – Android 5 neboli „Lízátko“

Sám bych rád ozkoušel novou klávesnici Google Keyboard 4.0 postavenou na novém designovém jazyku určeném mimo jiné pro web, Android i Chrome OS představeném pod názvem Material Design. Má jít o platformu sjednocující různé androidí produkty.

K nainstalování nové klávesnice by mělo stačit stáhnout a spustit APK soubor z konečné verze Developer Preview. Funguje na všech telefonech a tabletech s verzemi 4.0 +, nepotřebujete při tom root oprávnění.

  • Soubor nainstalujte.
  • Jděte na „Language and input setting menu“. (Bohužel nyní nemám Android, abych abych frázi správně přeložil.)
  • Zapněte Google klávesnici jako výchozí.
  • Změňte téma v nasveních klávesnice na jedno z nabízených čtyř.

Další věcí, která může fanoušky potěšit je kompletní soubor pozadí na plochu z Androidu 5.0. My nabízíme pouze ochutnávku, pro kompletní menu zkuste restauraci, ve které jsme pojedli i my, metaforicky řečeno.

TIP: Stáhněte si a vyzkoušejte Windows 10

A pokud by vás zajímal i kompletní seznam zatím podporovaných zařízení Androidem 5, stačí rozkliknout odkaz s kompletním výpisem, zatím podporu oznámilo HTC, Motorola, Sony a samozřejmě Google. Postupně jich jistě přibude, třeba takový Samsung jistě nezůstane dlouho stát opodál.

Zdroj: WCCFtech 1, 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Powerbanku D16750 jsem poprvé viděl na tiskovce společnosti AData a, když se přiznám, že mám tyto odolné věci prostě tak nějak rád, nepřekvapí vás, že jsem okamžitě zatoužil po jednom kousku na recenzi. Přání se mi splnilo, ba co víc: „Dejte jí, co proto!“ Dostal jsem požehnání k drsnějšímu zacházení…

Nepřehlédněte

Po delší době přinášíme video z rozbalení nějaké té “hračky”, tentokrát herní myši Niceboy Oryx M300 Duke. Ta chce oslovit dobrým poměrem ceny a výkonu při max. DPI 6 400 a nízké hmotnosti.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek