Úterý , 26. 11. 2024

Artur

ADATA nabije telefon na 80% kapacitu za 30 minut

01. 12. 2016

01. 12. 2016

ADATA dnes představila power banku A10050QC, nejrychlejší nabíjecí příslušenství ve svém portfoliu. Pro co nejrychlejší nabíjení používá power banka technologii Qualcomm Quick Charge 3.0. Zatímco vstupní port má podobu USB-C, výstupní porty jsou hned dva – jeden USB-C, druhý USB-A. Prémiové japonské baterie Panasonic s celkovou kapacitou 10 050 mAh jsou ukryty v pokoveném obalu s texturou, takže se pohodlně drží v ruce. Power banka je vybavena šesti ochrannými obvody pro zajištění bezpečnosti uživatelů, zařízení i jeho okolí.

ADATA založila svou power banku A10050QC na technologii Quick Charge 3.0. Díky tomu je o 40 % účinnější než power banky využívající starší technologii Quick Charge 2.0 a může dobíjet vybraná zařízení až čtyřikrát rychleji než power banky, které technologii Quick Charge nepoužívají vůbec. A10050QC nabije typický 5“ smartphone z „nuly“ na 80 % kapacity baterie za pouhých 30 minut.

Dva výstupní porty zvyšují použitelnost power banky; uživatelé mohou současně nabíjet dvě zařízení. Kromě toho má power banka port USB-C i USB-A, takže je zajištěna kompatibilita s velkým množstvím zařízení. USB-C výstup podporuje až 18W výkon, oba výstupy pak dohromady zvládnou proud až 4,6 A. Díky tomu power banka nabíjí podstatně rychleji než jiná zařízení tohoto typu, která typicky nabízejí proud nanejvýš 2,1 A. A10050QC umožňuje současné nabíjení a vybíjení, takže může bezpečně nabíjet dvě zařízení a při tom se současně nabíjet ze zásuvky. Pro rychlé dobití vlastní power banky slouží vstup podporující proud do 2,5 A; mnohem vyšší než u srovnatelných produktů.

Kromě technologie Quick Charge 3.0 použili inženýři z ADATA také technologii INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage). Power banka A10050QC aktivně detekuje připojená zařízení a podle toho zvolí výstupní napětí 5 nebo 12 V tak, aby pracovala co nejúčinněji, s nejnižšími možnými tepelnými ztrátami a zvýšila životnost baterií.

A10050QC obsahuje japonské baterie Panasonic a proprietární tchajwanské obvody ADATA, které zajišťují hned šest úrovní bezpečnosti – proti přílišnému nabití, přílišnému vybití, velkému napětí, velkému proudu, přehřátí a zkratu. Stylové pokovené kryty s texturou, které usnadňují pevné uchopené a přenosnost, prošly přísnými testy požární bezpečnosti a odolnosti proti nárazům, čímž je zajištěno bezpečné a dlouhodobé fungování power banky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Na tuto kameru jsme se po NiceBoy VEGA 6 star těšili hodně. Dokázal výrobce vyladit nedostatky u své vlajkové lodi s cenovkou, která již nepromíjí chyby? Stabilizace obrazu u 4K rozlišení, schopnost natáčet 1 440p při 60 FPS, kompresní formát H.265, zcela nový design a stylové dálkové ovládání a jiné vlastnosti zní výmluvně.
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

Pokud však nepřichází, přestaň čekat dál... Nabízí se parafráze populární písničky, která by mohla pokračovat v duchu, že stačí střídavý, střídavý elektrický proud a do něj připojit TP-Link TL-WA855RE. Samozřejmě to chce také tu Wi-Fi, ale kdo by se zabýval takovými drobnostmi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek