Úterý , 25. 02. 2025

Liliana

ADATA nabije telefon na 80% kapacitu za 30 minut

01. 12. 2016

01. 12. 2016

ADATA dnes představila power banku A10050QC, nejrychlejší nabíjecí příslušenství ve svém portfoliu. Pro co nejrychlejší nabíjení používá power banka technologii Qualcomm Quick Charge 3.0. Zatímco vstupní port má podobu USB-C, výstupní porty jsou hned dva – jeden USB-C, druhý USB-A. Prémiové japonské baterie Panasonic s celkovou kapacitou 10 050 mAh jsou ukryty v pokoveném obalu s texturou, takže se pohodlně drží v ruce. Power banka je vybavena šesti ochrannými obvody pro zajištění bezpečnosti uživatelů, zařízení i jeho okolí.

ADATA založila svou power banku A10050QC na technologii Quick Charge 3.0. Díky tomu je o 40 % účinnější než power banky využívající starší technologii Quick Charge 2.0 a může dobíjet vybraná zařízení až čtyřikrát rychleji než power banky, které technologii Quick Charge nepoužívají vůbec. A10050QC nabije typický 5“ smartphone z „nuly“ na 80 % kapacity baterie za pouhých 30 minut.

Dva výstupní porty zvyšují použitelnost power banky; uživatelé mohou současně nabíjet dvě zařízení. Kromě toho má power banka port USB-C i USB-A, takže je zajištěna kompatibilita s velkým množstvím zařízení. USB-C výstup podporuje až 18W výkon, oba výstupy pak dohromady zvládnou proud až 4,6 A. Díky tomu power banka nabíjí podstatně rychleji než jiná zařízení tohoto typu, která typicky nabízejí proud nanejvýš 2,1 A. A10050QC umožňuje současné nabíjení a vybíjení, takže může bezpečně nabíjet dvě zařízení a při tom se současně nabíjet ze zásuvky. Pro rychlé dobití vlastní power banky slouží vstup podporující proud do 2,5 A; mnohem vyšší než u srovnatelných produktů.

Kromě technologie Quick Charge 3.0 použili inženýři z ADATA také technologii INOV (Intelligent Negotiation for Optimum Voltage). Power banka A10050QC aktivně detekuje připojená zařízení a podle toho zvolí výstupní napětí 5 nebo 12 V tak, aby pracovala co nejúčinněji, s nejnižšími možnými tepelnými ztrátami a zvýšila životnost baterií.

A10050QC obsahuje japonské baterie Panasonic a proprietární tchajwanské obvody ADATA, které zajišťují hned šest úrovní bezpečnosti – proti přílišnému nabití, přílišnému vybití, velkému napětí, velkému proudu, přehřátí a zkratu. Stylové pokovené kryty s texturou, které usnadňují pevné uchopené a přenosnost, prošly přísnými testy požární bezpečnosti a odolnosti proti nárazům, čímž je zajištěno bezpečné a dlouhodobé fungování power banky.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Digitální bezpečnost není vázaná jen na období Vánoc, ale je aktuální po celý rok. V našem článku se zaměříme na to, jak efektivně chránit sebe a své blízké před online hrozbami. Od tipů na bezpečná hesla až po prevenci phishingu - získáte praktické rady a informace, které vám pomohou udržet digitální bezpečnost v každodenním životě.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek