Pátek , 17. 01. 2025

Drahoslav

Aktivní chladič pro SSD disky M.2 2280 XPG STORM

21. 11. 2017

21. 11. 2017

ADATA Technology dnes uvedla přídavný chladič XPG STORM určený pro M.2 2280 disky. STORM se skládá z hliníkového chladiče a ventilátoru. Může být snadno připevněn k jakémukoliv kompatibilnímu SSD disku, kterému zajistí pořádné chlazení. Nižší teplota SSD disku zlepšuje stabilitu a výkon systému. Chladič XPG STORM navíc obsahuje barevné RGB osvětlení, takže přispívá k atraktivnímu vzhledu herních počítačů.

I když jsou SSD disky M.2 2280 PCIe v současnosti to nejrychlejší, co můžete sehnat, jejich vysoké přenosové rychlosti také znamenají vyšší produkci tepla. Bez chladiče by nashromážděné teplo mohlo zhoršit výkonnost a snížit životnost SSD disku. STORM obsahuje hliníkový chladič, který pasuje na jakýkoliv M.2 SSD disk. Spolu s chladičem používá STORM také ventilátor, díky němuž chladný vzduch lépe cirkuluje. Teplota SSD disku se tak sníží až o 25 % ve srovnání s diskem bez chladiče.

STORM je vybaven také RGB osvětlením, což jistě ocení fanoušci doma stavěných PC nebo modifikovaných PC skříní. I když je M.2 slot většinou zastrčen někde vzadu a zakrývají ho větší komponenty, díky RGB podsvícení se STORM doslova dostane do popředí. Kromě standardního RGB módu také podporuje nejrůznější aplikace pro úpravu barevných sekvencí, jako třeba ASUS AURA Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready a MSI Mystic Light Sync.

Díky připravené vrstvě teplovodivé pasty můžete STORM snadno nainstalovat na jakýkoliv M.2 2280 SSD disk, Nejsou potřeba žádné šrouby, instalace je naprosto jednoduchá, dokonce ani nemusíte nic nastavovat v BIOSu. Jakmile je jednou na svém místě, STORM začne sám pracovat na snižování teploty a vylepšování stability systému.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Niceboy nejsou pro naše čtenáře žádnou novinkou, za poslední dobu jsme se mohli seznámit s HIVE podsie či HIVE bones. Dnes recenzovaným sluchátkům se nevíce blíží HIVE XL. HIVE 2 joy vás nebudou stát tolik peněz, jsou horší nebo nikoliv?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Na tento článek mě přivedla reportáž na ČT1 v Reportérech ČT, která informuje o zcela bezprecedentním jednání ze strany MPSV vůči soc. firmě Amerfo, zaměstnávající 80 handicapovaných lidí. Dává jim práci, což je skvělé. Například v historické budově, kterou můžete vidět ve 3D online či se tam ubytovat. Prohlédnout si lze i další brněnské památky...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek