Sobota , 13. 04. 2024

Aleš

Canon představuje fotoaparát EOS-1D X Mark III

13. 11. 2019

13. 11. 2019

Společnost Canon Inc. dnes oznamuje přípravu vysoce očekávaného modelu EOS-1D X Mark III pro uvedení na trh – nástupce světově uznávaného modelu EOS-1D X Mark II. Vlajková loď mezi digitálními zrcadlovkami, která je ideální pro focení sportu a divoké přírody, je vyvinuta na základě zpětné vazby od celosvětové komunity fotografů používajících EOS-1D X a EOS-1D X Mark II a na základě rozsáhlého testování profesionálních fotografů po celém světě. Model EOS-1D X Mark III navazuje na bohaté dědictví společnosti Canon ve vytváření opticky vynikajících produktů. Nabízí působivou změnu automatického zaostřování s výrazně vylepšenou kvalitou obrazu, videem a komunikací. Díky tomuto modelu mají profesionální fotografové jistotu, že vyfotí potřebný záběr a dokáží jej doručit konkurenceschopnou rychlostí – rychleji než kdykoli předtím – to je ideální pro stále rychlejší životní tempo.

Digitální zrcadlovky společnosti Canon nadále dominují v profesionální fotografii. Rychlost, automatické zaostřování a vysokorychlostní komunikace jsou jádrem EOS-1D X Mark III. Díky těmto vlastnostem je tento model ideální pro profesionály (zejména při fotografování sportu nebo divoké přírody), kteří pracují pod tlakem, aby zachytili a poskytli opticky vynikající snímky situací, jež trvají jen zlomek vteřiny.

Fotoaparát EOS-1D X Mark III je bezprecedentně rychlý – nabízí výjimečnou přesnost, spolehlivost, vysoce výkonné automatické zaostřování a sledování objektu – dává fotografům větší možnosti, pokud jde o pořízení dokonalého snímku. Nový algoritmus automatického zaostřování fotoaparátu vylepšuje stabilitu a sledování objektů – jak s optickým hledáčkem, tak i v režimu Live View – pomocí technologie hloubkové memorizace k zajištění přesného zaostření pro každý snímek. Při použití optického hledáčku používá fotoaparát EOS-1D X Mark III nový senzor automatického zaostření. Ten nabízí přibližně 28x vyšší rozlišení ve středu senzoru, než je tomu u fotoaparátu EOS-1D X Mark II – aktuálního modelu pro profesionální fotografy.

Profesionální sportovní fotograf Getty Images Richard Heathcote říká: „Nový algoritmus automatického zaostření v modelu EOS-1D X Mark III posouvá možnosti sledování objektu na novou úroveň. Disponuje intuitivním ovladačem a přesnými výsledky. Poskytuje to, co byste očekávali od špičkového profesionálního sportovního fotoaparátu.“

Fotoaparát EOS-1D X Mark III poskytuje rozšířený rozsah jasu při automatickém zaostřování s větší přesností a nabízí řadu funkcí automatického zaostřování, díky nimž mohou fotografové dosáhnout požadovaného záběru. V režimu Live View mohou uživatelé využít 525 oblastí AF pomocí systému Dual Pixel CMOS AF, který pokrývá přibližně 90×100 procent obrazového senzoru. Při použití stejného algoritmu automatického zaostřování jako při fotografování s optickým hledáčkem zajišťuje zvýšenou flexibilitu při sledování objektů, ať už jde o závodní auto na trati nebo ptáka v letu. Fotoaparát EOS-1D X Mark III zvládá výrazně rychlejší snímkové série snímků s plným AF a AE, a to buď pomocí optického hledáčku (až cca 16 snímků za vteřinu s mechanickou závěrkou) nebo v režimu Live View (až cca 20 snímků za vteřinu s mechanickou nebo elektronickou závěrkou). Sloty pro karty CFexpress navíc umožňují pětinásobnou hloubku v režimu RAW burst oproti svému předchůdci.

Model EOS-1D X Mark III představuje jasný příklad příslibu společnosti Canon posouvat hranice inovativního zobrazování pomocí opticky vynikající technologie. Model podporuje všechny nové senzory CMOS a procesor DIGIC vyvinuté společností Canon a poskytuje vyšší kvalitu obrazu při ještě vyšších hodnotách ISO, se schopností zachytit fotografie na 10 bitech pomocí formátu HEIF. Síla rozlišení 4K oživuje příběhy díky možnostem filmového natáčení s filmy 4K včetně 4K60p s 10bitovým interním záznamem Canon Log. Fotoaparát EOS-1D X Mark III snižuje množství potřebného vybavení pro profesionály v jakémkoli daném projektu a natáčí také ve formátu RAW pro film i fotografie.

Pro profesionály je sdílení obsahu stejně důležité jako pořizování snímků – model EOS-1D X Mark III jim to usnadňuje, protože kromě vestavěné GPS obsahuje Wi-Fi připojení a Bluetooth s nízkou spotřebou energie. Pro udržení kroku s neustále se zkracujícími lhůtami přenáší kamera data dvojnásobnou rychlostí než v případě modelu EOS-1D X Mark II díky vestavěnému ethernetu nebo novému volitelnému bezdrátovému přenašeči souborů WFT-E9, který je kompatibilní také s nedávno představenou filmovou kamerou Canon Cinema EOS C500 Mark II. Spolu s jednodušším nastavením sítě zvyšuje model EOS-1D X Mark III výrazně produktivitu práce.

Pro stávající uživatele řady EOS-1D bude ovládání modelu EOS-1D X Mark III pohodlné a intuitivní. To umožňuje bezproblémovou navigaci s důvěryhodnou ergonomií, zatímco tělo z hořčíkové slitiny nabízí odolnost očekávanou od fotoaparátů Canon EOS-1. Profesionální fotografové se mohou spolehnout na stejně působivou kvalitu jako u modelu EOS-1D X Mark II – fenomenální těsnění umožňuje fotoaparátu odolávat drsným podmínkám, včetně větru, deště a vlhkosti. Osvětlená tlačítka modelu EOS-1D X Mark III spolu s neuvěřitelnými možnostmi fotografování při nízkém osvětlení umožňují precizní provoz v náročných a špatně osvětlených podmínkách. Fotoaparát nabízí také nový přídavný ovládací prvek pro výběr AF bodů zabudovaný do tlačítka AF-ON, který fotografům umožňuje měnit AF body za provozu pro nejlepší kompozici – další zjednodušení jejich práce. Výrazně vylepšená životnost baterií – se stejným akumulátorem LP-E19 – také umožňuje profesionálům fotografovat delší dobu, aniž by museli baterie vyměňovat, čímž se snižuje šance, že by jim nějaký záběr unikl.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Nepřehlédněte

Test powerbanky jsme vám dlouho nenabídli, při tom se rychle píší a práce s tím taky není tolik. :o) Ale vážně. Naposledy to byla snad odolná AData D16750 (resp. D8000L), kde jsme se více zaměřili na pokusy ji zničit. Slouží stále. Dnes tu máme obyčejnou za to kapacitně obrovskou P20100 za přijatelnou cenu. A to není jediný parametr, ve kterém předčila nezničitelného sourozence...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek