Pátek , 12. 07. 2024

Bořek

Cinema 3D monitor s TV tunerem LG DM2350D

06. 12. 2011

06. 12. 2011

Společnost LG Electronics CZ (LG), která je světovým lídrem a technologickým inovátorem v IT technologiích, dnes představila na tiskové konferenci nový 3D LCD LED monitor LG DM2350D s televizním tunerem a technologií LG CINEMA 3D.

Nový 3D monitor LG DM2350D používá osvědčenou polarizační technologii LG CINEMA 3D sbírající nezávislá ocenění po celém světě. Technologie zaručuje jasný a ostrý obraz bez blikání a možnost sledovat obraz ze širokých úhlů. Právě díky blikání se řadě uživatelů nelíbil 3D obraz, někomu se dokonce mohlo dělat nevolno. Monitory s technologií LG CINEMA 3D mají certifikace společností TÜV a Intertek, které zaručují, že obraz nebliká. Navíc nezávadnost potvrdila Evropská oční klinika Lexum, kdy sledování FPR technologie (film-type patterned retarder) je zcela nezávadné pro lidské oko.

Běžný 2D obraz nabízí perfektní kvalitu především díky LED podsvícení. Monitor ale umí i 2D obraz převést do 3D. V jeho výbavě nechybí digitální televizní tuner, takže je možné i bez zapnutého PC sledovat televizní vysílání. I to je možné konvertovat do 3D. Pokud si chce uživatel pustit stažený film, opět může nechat počítač vypnutý – film nahraje na USB flash disk, který připojí do monitoru, a on jej v plné kvalitě přehraje. Přepnutí obrazu z 2D do 3D přitom nemůže být jednodušší – provádí se stisknutím jediného tlačítka. Celkovou výhodou oproti konkurenci je, že pro zobrazení 3D není třeba žádný speciální počítač.

„Je jedno, zda hrajete 3D hry, prohlížíte 3D fotografie, nebo sledujete 3D filmy. Nový monitor od LG zobrazí jakékoliv 3D. Navíc k tomu nepotřebujete žádný speciální hardware. 3D obraz je možné sledovat přímo z televizního vysílání, z Blu-ray disků či z USB flash disků, nebo z jakéhokoli jiného zdroje,“ uvedl Martin Malý, tiskový mluvčí LG Electronics CZ.

Díky LED podsvícení je dosaženo dynamického kontrastu 5M : 1. Černá barva je skutečně černá a i ve velmi světlé místnosti uvidíte jasný obraz – monitor je vybaven senzorem okolního osvětlení, takže umí přizpůsobit intenzitu podsvícení okolním podmínkám. Nový monitor nabízí vyčerpávající množství vstupů: kromě HDMI a VGA najdete také komponentní vstup, ale také SCART. Připojit tedy můžete vše: od notebooku, přes počítač a herní konzoli, až po staré VHS video.

LG DM2350D lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek