Středa , 23. 07. 2025

Libor

NETGEAR představuje unikátní Wi-Fi systém Orbi

31. 08. 2016

31. 08. 2016

Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila unikátní třípásmový Wi-Fi systém Orbi Wi-Fi System. Bezdrátová novinka umožňuje uživatelům snadné a rychlé připojení k vysokorychlostní Wi-Fi síti v celé jejich domácnosti i jejím okolí, a to až do vzdálenosti 370 m2.

Wi-Fi systém Orbi je prvním zařízením svého druhu využívajícím nově koncipovanou třípásmovou Wi-Fi technologii, která vytváří unikátní bezdrátový kanál mezi jednotlivými zařízeními řady Orbi. Tento „virtuální kabel“ zajišťuje maximální rychlost připojení dosahující kombinované přenosové rychlosti až 3 Gb/s (1 733 + 866 + 400 Mb/s) bez ohledu na počet připojených zařízení a špičkové pokrytí Wi-Fi signálem v rozsahu až 370 m2. Výsledkem je vysoce stabilní a kvalitní připojení napříč celou domácností i jejím okolím, bez nutnosti řešit mrtvé zóny či slabší signál typicky způsobený zdmi, dveřmi či více poschodími.

Designově propracovaná sada Orbi obsahuje dvě zařízení – router a satelit – která jsou již z výroby spárována, aby bylo jejich nastavení co nejjednodušší. Uživateli proto stačí, aby připojil router Orbi k jeho současnému internetovému modemu či vstupní bráně, umístil satelit kamkoli v centru domácnosti a během několika málo minut se může těšit z bezpečného a vysoce výkonného Wi-Fi připojení. Jednotlivá mobilní zařízení se pak k systému Orbi připojí během chvilky prostřednictvím několika kliknutí na jejich displeji.

Klíčové vlastnosti

  • Třípásmový Wi-Fi systém s unikátním čtyřstreamovým 5GHz bezdrátovým kanálem mezi routerem a satelitem Orbi.
  • Vysoce výkonné Wi-Fi pokrytí v rozsahu až 370 m2.
  • Šest výkonných antén se zesilovači.
  • Jednotné SSID pro celou síť (2,4GHz a 5GHz Wi-Fi pásma).
  • Vysokorychlostní Wi-Fi technologie 802.11ac AC3000 dosahující rychlosti až 3 Gb/s.
  • Technologie MU-MIMO a Beamforming pro přesnější směrování Wi-Fi signálu.
  • Pokročilé funkce jako u routerů – IPv6, Dynamic DNS, přesměrování portů, rodičovská kontrola či režim přístupového bodu.
  • 1× USB 2.0 port, 1× WAN + 3× LAN porty na routeru a 4× LAN porty na satelitu.
  • Automatický update firmwarů z oblasti software i zabezpečení.
  • Pokročilé Wi-Fi zabezpečení s automatickými updaty – WPS, 64/128 bitový WEP; WPA/WPA-2 PSK, WPA/WPA-2 Enterprise.

Orbi Wi-Fi System by měl být dostupný na českém a slovenském trhu v průběhu listopadu za předpokládanou koncovou cenu 10 000 Kč. Během příštího kalendářního roku plánuje společnost NETGEAR uvést také sady s více satelity či samostatně prodávat jednotlivé satelity.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Co kdyby vaši firmu postihl nečekaný výpadek způsobený hackerským útokem, přírodní katastrofou nebo klidně chybou zaměstnance a paralyzoval tak provoz podniku na delší dobu? Bez Disaster Recovery plánu můžete v této situaci čelit ztrátě důležitých dat, dlouhodobému přerušení poskytování svých služeb i finančním ztrátám. Zjistěte, jak pomocí Disaster Recovery planningu tyto hrozby minimalizovat a rychle se vrátit k běžnému fungování firmy. 

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek