Pondělí , 20. 01. 2025

Ilona

Pokémon GO z neoficiálních zdrojů s malwarem

14. 07. 2016

14. 07. 2016

Svět zasáhla horečka jménem Pokémon GO. Ale hra je oficiálně na Google Play a Apple App Store k dispozici jen v omezeném počtu zemí a na seznamu zatím chybí i ČR. Řada lidí proto aplikaci stahuje a instaluje z neoficiálních zdrojů…

Přesně na to čekají i kyberzločinci, kteří se snaží ke hře přibalit i malware. Uživatel si tak sice užívá hraní, ale škodlivý kód na pozadí může krást citlivá data nebo uživatele špehovat. Jak jednoduché je připojit k aplikaci nebezpečný malware, se můžete přesvědčit na videu společnosti Check Point. Je to ukázka, jak snadno lze k aplikaci Pokémon GO pro Android připojit škodlivý kód, který bude krást zprávy, fotografie a mnoho dalšího.

Proto vždy pečlivě zvažte instalaci podobných aplikací a používejte odpovídající bezpečnostní řešení. Například Check Point Mobile Threat Prevention dokáže detekovat a zastavit aplikace s ukrytým malwarem, a ochrání tak vaše zařízení a citlivá data před kyberzločinci.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...

Nepřehlédněte

Google přináší generativní umělou inteligenci a to přímo do své aplikace Mapy Google. Nově pomohou uživatelům najít zajímavá místa pomocí velkých jazykových modelů (LLM). Tato funkce bude odpovídat na dotazy týkající se doporučení restaurací nebo nákupů, například pomocí svého LLM „analyzuje podrobné informace Map o více než 250 milionech míst a důvěryhodné statistiky od naší komunity více než 300 milionů přispěvatelů, abyste mohli rychle zjistit, kam jít.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek