Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

V prodeji osmičková řada LCD TV Samsung

11. 04. 2007


Jaro je pro všechny prodejce časem modelové obměny. Nejinak je tomu i u LCD televizorů Samsung. Vzal to přitom z gruntu a postupně během dubna nahradí všechny modely řadou 86. Největším správným krokem vpřed přitom je integrace mimo analogového, konečně i DVB-T tuneru.

S

Základní low-end řada (pokud lze u Samsung vůbec mluvit o low-endu:)). Oproti své minulé verzi jsou vybaveny konečně dvěma HDMI vstupy a displej dosahuje vyššího dynamického kontrastu 7000:1 (mimo 26’’ verze). Rozlišení displejů všech úhlopříček včetně 46’’ je standardních 1366×768. Svítivost 500cd/m2 ani odezva 8ms zlepšení nedoznaly. Osloví nejvíc zákazníky s nižším rozpočtem, kterým nabídne dobrý poměr značka / cena / kvalita / výbava.

R

Pokročilejší řada televizorů má už HDMI celkem tři. Displej má oproti “Sku“ vyšší svítivost 550cd/m2 a dynamický kontrast 8000:1 od úhlopříčky 32’’. Rozlišení mají shodné. Elektronika je pokročilejší a displej poskytne určitě kvalitnější obraz. Za něj si však bude třeba pár korun připlatit.

N

Už se blížíme ke špičce, před níž nás čeká nová řada N86 s Full HD displejem rozlišení 1920×1080 bodů. Výrobce slibuje dynamický kontrast 10000:1 a svítivost opět 550cd/m2. Odezva zůstává na 8ms. Integrovaná je technologie Movie Plus pro kompenzaci pohybu a vyhlazení rozmazaných hran u rychlých pohybů. Opět trojice HDMI, z toho jeden je boční.

M

To nejlepší na konec. Od úhlopříčky 37’’ jsou displeje ve Full HD rozlišení a vše nad 40’’ má až neuvěřitelný dynamický kontrast 15000:1! Slibuje také gamut 127%. Uvidíme, jak bude obraz vypadat v reálu.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek