Neděle , 22. 09. 2024

Darina

Web Wikipedie má nyní tmavý režim

Wikipedia spustila tmavý režim pro svůj web pro stolní počítače. Tmavý režim byl již k dispozici v mobilních aplikacích, ale dosud chyběl na webu pro počítače. Pokud vás večer z bílého pozadí pálí oči, může to být pro vás příjemná změna.
Web Wikipedie má nyní tmavý režim
Web Wikipedie má nyní tmavý režim

16. 08. 2024

16. 08. 2024

Na tmavý režim se můžete přepnout ručně nebo automaticky

Nová možnost vám umožňuje ručně přepínat mezi světlým a tmavým režimem nebo použít možnost Automaticky, aby odpovídala nastavení vašeho systému. Chcete-li změnit nastavení tmavého režimu, otevřete wikipedia.org v Chrome, Safari, Opeře nebo jiném moderním desktopovém prohlížeči a vyberte svůj jazyk a v nabídce Vzhled najdete možnost tmavého módu. Pro českou verzi Wikipedie zatím tmavý mód není, ale to se zajisté brzy změní.

Tmavý režim je již nějakou dobu dostupný v mobilní aplikaci Wikipedia pro iOS a Android a nyní je dostupný pro webové rozhraní. Tuto možnost máme již několik týdnů. Jak je u softwarových změn obvyklé, Dark Mode je zaváděn postupně, po etapách. Pokud tuto možnost na webu Wikipedie nevidíte, vraťte se sem později.

Pokročilí uživatelé, kteří přizpůsobí rozhraní Wikipedie pomocí vzhledů vytvořených nadšenci pomocí CSS, mohou zjistit, že výběr možnosti Tmavý v nabídce Vzhled neovlivní vzhled. Například uživatelé mobilních zařízení se skinem Minerva musí navštívit stránku nastavení a vybrat „Tmavý“ ze seznamu barevných možností, aby povolili tmavý režim.

Přihlášení uživatelé mohou přistupovat k dalším nastavením pro aktivaci tmavých verzí gadgetů Wikipedie. Přispěvatelé mohou přidat vlastní CSS na své stránky stylů a používat vlastní barvy v tmavém režimu. Jako vždy mohou ti, kteří používají mobilní aplikaci Wikipedie, spravovat tmavý režim výběrem „Předvolby čtení“ prostřednictvím nastavení v aplikaci.

Tmavý režim je dostupný v mnoha oblíbených aplikacích a webech. Tmavý režim ve většině případů vrátí barevné schéma uživatelského rozhraní nastavením světlého textu a prvků uživatelského rozhraní na tmavé nebo čistě černé pozadí. Namísto toho, abyste byli při zvednutí telefonu v posteli oslněni světlem, jsou vaše oči ošetřeny uklidňujícím, potemnělým uživatelským rozhraním.

MOHLO BY SE VÁM HODIT

K TÉMATU  BDXL: blu-ray navyšuje kapacitu, bude to stačit?

Recenze reproduktoru Niceboy Raze – muzikant pod vodou

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?
Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek