Sobota , 23. 11. 2024

Cecílie

Diskuze k článku

2 komentáře

  1. Windows 10 budou „zdarma“ JENOM první rok
    Já to zase chápu tak, že za Windows 10 se bude platit roční paušál jako např. u Office 365 a majitelům licence Windows 7, 8 a 8.1 bude odpuštěn paušál za první rok.

    1. Re: Windows 10 budou „zdarma“ JENOM první rok
      Dobrý den, no původní článek mluví takto:

      All devices running Windows 7, Windows 8 and Windows 8.1, and all Windows Phone 8 and 8.1 handsets, will be able to upgrade to the new OS without charge. Microsoft’s Terry Myerson said today that „once a device is upgraded to Windows 10, we’ll be keeping it current for the supported lifetime of the device.“

      O žádném paušálu není řeč, ale uvidíme, až to tu bude, jak to vlastně bude. Mně to nepřijde nelogické, dát je zdarma jen pro některé, kdo by je asi ještě neměli potřebu kupovat desítky – proto to neplatí pro XP a Visty, ty jsou moc staré, takže si 10 kupte.

      Pak jsem ještě někde četl spekulace, že by to nemuselo platit pro OEM verze, ale nic důvěryhodného.

      Pak budete mít desítky, které Vás donutí udělat si MS účet a jsou branou do MS Store – prostě to kopíruje Android. A plaťte za Office, plaťte za OneDrive apod. Navíc sjednotit platformy by jistě nebylo ani pro MS od věci…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Těsně před Vánoci přinášíme srovnávací test čtyř malých bezdrátových reproduktorů, které se jistě ocitnou v hledáčku nejednoho „ježíška”: novinku Energy Music Box 1+ Pear, léty ověřený Lamax Sphere SP-1, nedávno zlevněný Niceboy Raze Mini a základní model Sony SRS-XB01. Který bychom doporučili?
Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek