Neděle , 22. 12. 2024

Šimon

Zajímavosti od Microsoftu

Autor: Master isolated images, FreeDigitalPhotos.net
Autor: Master isolated images, FreeDigitalPhotos.net

23. 01. 2014

23. 01. 2014

Windows XP letos definitivně skončí pravidelné aktualizace a přes původní sliby má bezplatný antivirus MSE pro „XPéčka“ žít i nadále. Jak dlouho a kdy se dočkáme Windows 9? O tom je dnešní článek.

Autor: Master isolated images, FreeDigitalPhotos.netPůvodně měl spolu s technickou podporou pro „XPéčka“ skončit i program Microsoft Security Essentials, ale nyní společnost slibuje aktualizovat antivirus až do 14. července 2015.

Proč se tak autoři rozhodli? Nejspíše je to snaha i po slíbené „deathline“ udržovat Windows XP trochu méně zranitelná – sice nepřímo v podobě „prodloužené ruky“ skrz MSE, za to stále vlastními silami. Tím spíš, když bude program nadále aktualizován ve verzích pro Visty i „Sedmičky“. Proto to pravděpodobně pro Microsoft není přehnaná oběť (neřkuli sentiment) činěná ve prospěch zákazníků lpějících na populárním, leč „odepsaném“, operačním systému z roku 2001.

Tip: Bezpečnost ve znamení (nejen) cloudu

Třebaže se možná Svěrák s Uhlířem ve své písničce nepletli a věci mají opravdu paměť jako slonové, u softwaru to rozhodně neplatí. Dříve či později jej opustí každý pro jednu z novějších verzí. Vzpomínám, jak jsem se dlouho bránil Windows 95 a staromilecky instaloval DOS, podobně srdnatě jsem si pak bránil Windows 98. Marně…

Proto pohlédněme do budoucnosti, do dubna 2015 či možná již 9. listopadu 2014, kdy Microsoft dle nepotvrzených zdrojů uvolní do prodeje další operační systém s kódovým označením „Threshold“, patrně pod oficiálním názvem Windows 9.

A konečně, ať je zmatek dokonalý, říjnové datum může být nikoliv dnem vypuštění Windows 9, nýbrž datem uvolnění kumulativní aktualizace pro Windows 8.1. Ty nás čekají za nedlouho, letos v dubnu.

Zdroje: Microsoft 1, 2 a 3, Laptoping

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Závody v pokroku v oblasti umělé inteligence jsou v plném proudu. Jednotlivé společnosti dělají vše proto, aby mohli zákazníkům nabídnout lepší možnosti AI. Po dlouhé době je tu něco, v čem mohou technologičtí giganti skutečně soutěžit. Jedna z nejznámějších technologických společností, Huawei, se zaměří na zvýšení výroby svého AI čipu Ascend 910B na úkor výroby svých telefonů Mate 60, alespoň v jednom závodě.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Sluchátka Lamax Base1 již “z praku” nabízejí dobrý poměr ceny a výkonu - 790 Kč neomráčí ani méně movité. Nabízejí kromě klasické reprodukce přes Bluetooth 5.0 i audio kabel (když se vybijí) specialitku v podobě přehrávání hudby z micro SD karty (podobně jako drobný bezdrátový reproduktor Sphere SP-1). Umí být autonomním přehrávačem hudby umístěným přímo na hlavě. Tím z masy sluchátek na trhu vyčnívají podobně jako doga na výstavě beaglů.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek