Úterý , 15. 04. 2025

Anastázie

Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

31. 01. 2015

31. 01. 2015

O tom, že nás v letošním roce čeká nástup zařízení podporujících standard USB3.1 se slibovanou teoretickou propustností až 10 Gbit/s, víme. Ale jaký bude vedle univerzálního konektoru skutečný přínos tohoto rozhraní? Koukněme se na výsledky testů od konkurence.

Kolegové pro svůj test zvolili dostatečně výkonný hardware, prim v tomto představení hraje základní deska MSI X99A Gaming 9 ACK s řadičem ASMedia ASM1352R a SSD pevné disky  Intel 530 240 GB.

Základní deska MSI X99A Gaming 9 ACK se chlubí dvěma porty USB 3.1.

A co konkrétně kolegové naměřili? V syntetických testech hodnoty okolo 500 MB/s až 700 MB/s, což nezní špatně (mluvíme tu o externích discích), i když dřívější pokusy na IDF 2014 ukazovaly až 800 MB/s.

V syntetických benchmarcích se USB 3.1 opravdu daří.

Při reálném kopírování 1,52 GB dat, uložených celkem ve 2 867 souborech (32 velkých videí, zbytek byly malé soubory) vidíme krásné zkrácení doby nutné na čekání.

Zrychlení oproti USB 2.0 je vskutnu impozantní, reálné srovnání s USB 3.0 už je horší.

Zdroj: AnandTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Říká se, že „internet nikdy nezapomene“, ale to je jen zbožné přání. Ukládání dat na servery vyžaduje peníze, čas a úsilí. Nakonec něco, na čem vám záleží, bude z webu navždy vymazáno. Dobrá zpráva je, že s tím můžete něco udělat už teď.
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).
Japonská vláda používá peníze daňových poplatníků na seznamovací aplikaci s názvem Tapple, která spojuje lidi na základě společných koníčků a zájmů. Proč? Země čelí bezprecedentnímu poklesu populace a vláda pravděpodobně chce, aby se lidé množili. „Proč si taky nenajdeš milého milence?“ říká webová stránka Tapple ve volném překladu z japonštiny.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek