Pondělí , 25. 11. 2024

Emílie

Asus A33 – nové HTPC i s 5.1 zesilovačem

31. 01. 2008

Digitální audiovizuální systém ASUS A33 je vybavený multikanálovým zesilovačem zvuku 5.1 a HDMI výstupem. Je postaveno na platformě AMD a obsahuje mimo jiné duální TV tuner.

Systém A33 je určen k tomu, aby tvořil součást obývacích pokojů. Je kompatibilní s naprostou většinou audio, video a bluetooth zařízení, se kterými se lze v současné době setkat. Kromě toho poskytuje také podporu nejnovějších zvukových formátů v HD kvalitě, včetně SACD Hybrid, DVD Audio, HDCD a XRCD se vzorkováním až 192 kHz při hloubce 24 bitů. Navíc podporuje bezdrátový standard 802.11n a za pouhou minutu dokáže bez problémů přenést či stáhnout video v HD kvalitě o délce až 30 min.

Systém A33 poskytuje uživatelům kvalitní zvuk díky digitálnímu zesilovači třídy D se SNR 100 dB+. Dále umožňuje jednoduchou optimalizaci nastavení zvuku – například pomocí inteligentního ekvalizéru stiskem jediného tlačítka automaticky konfigurujete nastavení zesilovače tak, aby co nejlépe vyhovovalo okolí a umístění reproduktorů.

Obraz ve vysokém rozlišení 1080i

Kromě dobrého zvukového výkonu podporuje model A33 také výstup HDMI, který umožňuje zobrazování ve vysokém rozlišení 720p/1080i. Pro televizního diváka nabízí model A33 funkci EPG (elektronický programový průvodce) a dvě karty pro volbu televizních kanálů. Díky EPG je rychlé vyhledávání programů a nastavování vícenásobného nahrávání velice intuitivní a jednoduché. Dvě karty pak nabízí možnost současně nahrávat dva programy, nebo sledovat jeden program a zároveň nahrávat jiný.

Dálkový přístup k domácímu živému televiznímu vysílání

Máte-li doma systém A33, tak se již nemusíte obávat toho, že byste nestihli jakékoliv televizní pořady či sportovní zápasy vysílané u vás. Funkce přenosu na cestách (Broadcast On-the-go) dovoluje uživateli přistupovat ke svým oblíbeným televizním programům, filmům, hudbě, fotografiím a důležitým obchodním souborům uloženým v systému A33 přes jakékoli zařízení, které je schopné přenosu přes internet – jako jsou například 3G telefony nebo notebooky.

K TÉMATU  GoClever Insignia 1010 WIN – život s „hybridem“

Příjemné dálkové ovládání 3 v 1

Veškeré výše zmíněné funkce jsou dostupné pomocí IR dálkového ovládání 3 v 1. Toto ovládání vypadá trochu jako trackball a umožňuje jednoduché surfování a rychlé přepínání mezi funkcemi zesilovače, počítače a multimediálního centra. Klávesnice je založena na pokročilé bezdrátové technologii RF 2,4 GHz, což umožňuje pohodlné ovládání systému i ze vzdálenosti 10 metrů. Barevný TFT displej o velikosti 2,4″ na předním panelu zobrazuje hodiny a průběžné informace o systému, jako jsou názvy filmů a písní.

Komentář: Na CNETu je k dispozici i recenze, která zařízení hodnotí velmi kladně. Cena je však dost mimo mísu – za 40 tisíc si postavíte parádní HTPC a ještě vám zbude na externí receiver a sadu dobrých reproduktorů.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Routerů naleznete na trhu celou řadu (od levných po drahé). Archer C1200 patří k těm dražším, cenu však ospravedlňují jeho schopnosti, které jej řadí do třídy high-endu. Kromě běžných věcí umí vytvořit síťový disk z USB nebo síťovou tiskárnu ze zcela obyčejné a oddělit několik sítí – rychlou 300 Mbit/s a rychlejší 800 Mbit/s. Zde hledejme základ názvu AC1200 – v teoretické přenosové rychlosti 1200 Mbit/s.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek