Pátek , 03. 05. 2024

Alexej

Evropská komise chce ODF

14. 01. 2014

14. 01. 2014

Všechny evropské instituce by měly být schopny používat Open Document Format (ODF) pro vzájemnou komunikaci i výměnu informací s občany, doporučuje vicepresident Evropské komise Maroš Šefčovič.

Takto stručně zněla jeho odpověď na otázku Amelie Andersdotter, poslankyně Evropského parlamentu za Pirátskou stranu. Ta v listopadu položila EK celkem pět otázek na téma editovatelných formátů elektronických dokumentů.

Hlavní „message“ obsažená v odpovědi zni: „Pro výměnu s vnějším světem, včetně občanů a jiných orgánů veřejné správy, je přístup jasně otevřený. ” U neměnných dokumentů se doporučuje všem evropským institucím podporovat jako minimální počet dvě normy ISO – Open Document Format ( ODF) a Office Open XML (OOXML).

To zní sice krásně, ale například Maël Brunet, ředitel OpenForum Europe, poukázal na to, že v reálu tomu tak nebývá – často je používán formát PDF (ne nelogicky) či OOXML ve verzi od Microsoftu. Formát ODF bývá v takových případech používán pouze na požádání a dokumenty mohou obsahovat chyby ve formátování. A to může způsobovat problémy.
 

Zdroj: EK – Open source observatory

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
VisionBook 11Wa v nás vzbudil nemalá očekávání, jak si Umax zvládne poradit nejen s výkonnějším a také energeticky náročnějším Celeronem (oproti Atomu) v šasi tabletu, kde ještě udělal místo na M.2 disk a zadní kameru. Jak to celé ladí, když přidali i operační paměť? Odpovězme v recenzi.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek