Čtvrtek , 09. 01. 2025

Vladan

Firefox – nejméně bezpečný prohlížeč

19. 03. 2014

19. 03. 2014

Na letošním Pwn2Own 2014 hackfestu ve Vancouveru se opět Firefox ukázal jako nejvíce zranitelný prohlížeč z hlavní čtyřky (Chrome, IE, Safari a Firefox).

A to díky ne méně než čtyřem zero-day zranitelnostem, které by mohly dovolit převzít na počítačem kontrolu přes nakažené weby. Například takový Google Chrome se na této soutěži nepodařilo „hacknout“ několik let po sobě (2009, 2010, 2011), Firefoxu se to podařilo jen v roce 2011. Od roku 2012 však u všech hlavních prohlížečů jejich nezranitelnost klesla alespoň na jednu zero-day „díru“. Čtyři nalezené za tři dny jsou opravdu hodně.

Obecně se tato zranitelnost přisuzuje neexistenci „pískoviště“, tedy schopnosti oddělit části programu od zbytku operačního systému, což nedovolí spustit jiné programy či číst obsah RAM. Chrome, IE i Safary totiž „pískovištěm“ na rozdíl od Firefoxu disponují.

Zdroj: ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Mám foťák a k němu popruh na krk (rameno). Ten popruh se přidělává na pevno běžně přímo do oček na přístroji. Potom na něm často překáží a my se s ním různě potýkáme, abychom jej dali tak, aby nepřekážel. Zkusme s tím něco udělat...

Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
Jednou za čas mě přepadne touha hledat nejlepší příslušenství pro notebooky. Reproduktorů jsme již měli v redakci mraky, podobné množství akčních kamer či powerbank. Delší dobu mě mysl nutila uvažovat nad chladicími podložkami. Yenkee se neosvědčila zcela, podobně Trust GXT 220 (bez recenze), takže se vtírala myšlenka zkusit osvědčenou firmu, která má s chlazením bohaté zkušenosti, Cooler Master.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek