Pondělí , 07. 07. 2025

Bohuslava

Funkční pistole vytištěná z kovu ve 3D je na světě

11. 11. 2013

11. 11. 2013

Bylo to jen otázkou času, kdy se to někomu podaří. Stalo se! Na světě je první funkční kovová pistole vytištěná na 3D tiskárně.

Několik podobných zbraní tu už bylo, dokonce i v open source licenci. Šlo však o plastové výrobky (lze-li to takto říci), které se rychle ničily. Nyní se společnosti Solid Concepts podařil podobný kousek z kovu s použitím technologie SLS (selective laser sintering – selektivní laserové spékání), která pro 3D tisk využívá kovový prášek a vysoce výkonný laser.

Výsledkem je poloautomatická pistole M1911 ráže 45 mm, skládající se ze 30 oddělených částí z nerezové oceli či ze slitiny niklu a chromu. Při testech zvládla úspěšně vystřelit vice než 50krát a zasáhnout cíl na vzdálenost 30 metrů.

Zdroj: ExtremeTech

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Z telefonu myPhone Hammer Iron 3 jsme příliš nadšení nebyli pro jeho hardwarovou nedostatečnost a absenci 4G. Výrobce však vyrukoval s modelem LTE, který vypadá stejně, uvnitř jde však o úplně jiný stroj. Přirovnali bychom jej ke Golfu GTI, ten je stále “lidovým” Golfem. Proti základnímu modelu s výkonem kolem 100 koní jde však o zcela jiný stroj, krotící stádo 230 plnokrevníků.
Testovanou kameru nekoupíte s hromadou více či méně zbytečného příslušenství, to si musíte dokoupit později. Dostáváte pouze kameru s USB kabelem a akumulátorem, což nebývá v tomto segmentu časté. Pro někoho klad, jinému to vadit může. Je Mi Action Camera 4K čistokrevným lovcem adrenalinu či spíše zmenšeným digitálním fotoaparátem pro náročnějšího uživatele?
Po testech sluchátek Elite a Blaze, které se ukázaly jako velmi kvalitní produkty od firmy Lamax, jsem se dostal i k „peckám“, a to taktéž bezdrátovým. Jedná se konkrétně o model Tips1, který je v nabídce špuntů od Lamaxu cenově nejdostupnější (790 Kč). Lamax vyrábí další dva modely – Pax1 (990 Kč) a Dots1 (1 690 Kč).

Nepřehlédněte

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek