Čtvrtek , 16. 01. 2025

Ctirad

Futuristický Area 51 – bermudský herní trojúhelník

29. 10. 2014

29. 10. 2014

Společnost Alienware (i v područí Dellu) již tradičně nabízí konfigurovatelné herní mašiny – v maximální výbavě též nehorázně výkonné i drahé.

Takže základní model se sice vejde do cirka 1 699 USD (asi 37 100 Kč), avšak nejsilnější kousek hravě pokoří  trojnásobek této sumy při 4 929 USD (107 700 Kč).  A to stále mluvíme o základní konfiguraci od výrobce. 1500W zdroj upgrade sice nepotřebuje při žádné z možných variant, cokoliv jiného můžete prakticky dle libosti nechat vyměnit.

TIP: Mraky GeForce GTX 980 a 970 na obzoru, Nvidia vypustila bestii GeForce GTX Titan Black 6 GB

Pokud si svůj budoucí počítač ještě trošku „vymazlíte“ a místo až tří „obyčejných“ highendových karet (viz obrázek) sáhnete po dvou Titanech X, nespokojíte se s banálními 6 jádry u Intel Core i7-5930K (15 MB cache, až 3,7 GHz s Turbo Boostem, Dell uvádí až 3,9 GHz) a bez váhání zvolíte 8jádrový Intel Core i7-5960X (20 MB cache, až 3,5 GHz s Turbo Boostem, Dell uvádí až 4 GHz) či 32 GB oprační paměti typu DDR4 a tak dále a tak dále, nebude to zadarmo.

Budoucí fascinující herní zážitky si výrobce cení na hodnotu nové Dacie, na 7 252 USD (asi 158 500 Kč). A to stále nemáte klávesnici, myš ani monitor i přes 4letou záruku a pojištění proti poškození. Při patřičně velkorysém přístupu už se dostáváme někam ke Škodě Rapid?

Už jsme nato narazili dříve, ale za zmínku jistě stojí i skutečnost, že i u této značky jsou Windows 7 dražší než Windows 8.1.

Zdroj: Dell

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Budoucnost technologií přináší nekonečné možnosti a inovace, a rok 2024 slibuje být naplněný revolučními změnami. V našem článku se podíváme na Top 10 trendů, které budou formovat technologickou krajinu. Od umělé inteligence až po pokročilé ekologické technologie – představíme vám klíčové směry, které definují budoucnost a ovlivní způsob, jakým interagujeme s technologiemi ve světě, který se neustále vyvíjí

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek