Úterý , 08. 07. 2025

Nora

Firmware pro DVD přehrávač podle libosti

18. 03. 2007

18. 03. 2007


Zajímavou službu v oblasti vylepšování vlastností DVD/DivX přehrávačů nabízí jeden z tuzemských dovozců. Ve standardním webovém formuláři si v několika předvolbách nakonfigurujete požadované vlastnosti a následně si stáhnete firmware, který je jimi vybaven.

Jak můžete vidět na přiloženém obrázku, nejde o nic složitého. Podobnou službu musíme samozřejmě pochválit a doporučit ji i jiným dovozcům. Přece jenom je to pohodlnější a pro mnohé schůdnější, než laborovat s firmwarem upravovaným internetovou komunitou.

Službu by bylo možné určitě ještě dále zlepšovat, jelikož zatím je zaměřena především na doladění zobrazování titulků v DivX/XviD filmech, pro mnohé je ale právě tato oblast stěžejní.

Na druhou stranu, firmwary některých přistrojů jsou už od výrobce vybaveny možností doladit si vzhled titulků přímo v konfiguračním menu přístroje, včetně několika velikostí a volbou pozice titulků. To ale jednak nebývá pravidlem a také voleb nění k dispozici tolik, jako ve zmiňovaném nástroji.


Takovouto úpravu firmwaru zvládne každý.

Tuto službu jsme našli pro produkt Biostek XE-320 Pro, který dováží firma Acomp. Pokud byste věděli o dalších, podělte se o to s ostatními v diskusi.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Již číslo v názvu napovídá, že tato kamera se bude v portfoliu Lamaxu řadit na jeho začátek, stává se nejlevnější modelem. Co to v praxi znamená pro zákazníka? Papírově se prakticky shoduje (popisky s piktogramy na produktových stránkách jsou prostě totožné) s dražším modelem Lamax X7.1 Naos, což vypadá lákavě.

Spousty souborů, videa, obrázky a hudba se závratnou rychlostí rozrůstají, a už ani nevíme, kam s nimi. Než bude vše přístupné a dostupné online ještě chvíli potrvá, a tak se v mezičase můžeme upírat jedině k pevným diskům. A pokud to má mít řád a efekt, chce to síťové úložiště NAS.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek