Pondělí , 24. 02. 2025

Matěj

GoClever Insignia 2 1010 WIN – faceliftem následuje konkurenci

27. 12. 2015

27. 12. 2015

Konvertibilní notebook GoClever Insignia 1010 WIN netřeba dlouze představovat, měli jsme jej v dlouhodobém testu, kde se osvědčil. Dokázal výrobce ve druhé generaci „vychytat“ jeho nedostatky? Ano.

Z papírových specifikací se zdá že ano. Navýšena byla kapacita RAM na 2 GB, stejně tak eMMC úložiště nabylo na velikosti na 32 GB. To je dobré, zbytek parametrů se shoduje s konkurencí, jakou je třeba UMAX 10Wi Plus – procesor dodal Intel ve verzi Atom Z3735F s max. frekvencí 1,83 GHz a 4 jádry, Wi-Fi i Bluetooth apod.

Nabídne sice dva plnohodnotné USB 2.0 porty, ale jeden přímo na těle tabletu a nabíjení prostřednictvím mikroUSB portu. Tím se poněkud vymyká, v našich očích jej to staví do velmi atraktivního světla. Konečně to někdo pochopil a vyrobil (kromě mnohem dražšího HP Pavilionu x2).

Na českém trhu se dá koupit za cenu těsně nad 5 000 Kč, což z něj dělá zajímavou alternativu k ostatním tabletům s klávesnicí a Windows 10.

Zdroj: GoClever

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Pro dnešní recenzi, či spíše preview, jsme konkrétně zvolili prostřední variantu powerbanky značky Lamax s kapacitou 15 000 mAh (existují ještě 10 000 mAh a 20 000 mAh). Prostě zlatou střední cestu jako optimální volbu pro náročnějšího kupce, který nechce neustále řešit dobíjení záložního zdroje pro svůj mobilní telefon a popř. jej využije pro tablet i úsporný notebook s USB-C napájením.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek