Středa , 15. 01. 2025

Alice

K používání ChatGPT již nepotřebujete účet, ale má to háček

06. 04. 2024

06. 04. 2024

ChatGPT vyžadoval účet OpenAI od svého prvního spuštění. To se nyní mění, protože nástroj nyní umožní omezený přístup bez registrace účtu. OpenAI, společnost stojící za ChatGPT, začátkem dubna oznámila, že ChatGPT je nyní k dispozici k okamžitému použití bez vytvoření účtu. Můžete to vyzkoušet z webové aplikace chat.openai.com nebo z oficiálních aplikací ChatGPT pro iPhone a Android. OpenAI v příspěvku na blogu uvedlo: „Ode dneška můžete ChatGPT používat okamžitě, aniž byste se museli registrovat. Postupně to zavádíme s cílem zpřístupnit AI každému, kdo se zajímá o její schopnosti.“

Při používání bez účtu počítejte s omezením

Používání ChatGPT bez účtu má několik omezení. Nemůžete ukládat a kontrolovat historii chatu, sdílet chaty, používat hlasové konverzace ani zkoušet vlastní pokyny. Jste také omezeni na standardní model GPT-3.5 AI, stejně jako bezplatné účty ChatGPT – přístup k výkonnějšímu modelu GPT-4 vyžaduje placené předplatné ChatGPT Plus.

OpenAI implementovalo „další zabezpečení obsahu“ při používání ChatGPT bez účtu, takže pokud jej používáte bez účtu, můžete narazit na další otázky, na které ChatGPT neodpoví. Vaše konverzace budou také použity k trénování modelů AI, pokud se neodhlásíte kliknutím na tlačítko nápovědy a následným otevřením nastavení.

Již bylo možné používat jazykový model GPT bez účtu pomocí aplikace Microsoft Copilot, a to buď ve webové aplikaci Copilot, v aplikacích pro iPhone nebo Android, nebo v jiných aplikacích společnosti Microsoft. Přístup Copilota k webovým datům z Bingu však způsobuje, že se chová trochu jinak a je zde také denní limit na zprávy. Pokud si nechcete vytvořit účet jen proto, abyste se modelu GPT AI zeptali na pár otázek, nyní máte dvě možnosti. Mezitím model Gemini AI od Googlu stále vyžaduje účet Google.

K TÉMATU  HTPC novinky: Asus ScreenDuo, AMD 790GX, nová MCE od Microsoftu?

Účty ChatGPT jsou již zdarma a přestaly vyžadovat telefonické ověření, takže se nejedná o významnou změnu v dostupnosti. Je to však známka toho, že zabezpečení generativní umělé inteligence je nyní dostatečné, aby pro základní použití nevyžadovala registraci uživatele. Mohlo by to být také jen OpenAI, která zpřístupňuje bezplatné zkušenosti, aby pomohla prodat ChatGPT Plus.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.

Nepřehlédněte

Na jaře jsem si vyzkoušel první sluchátka od firmy Lamax, jednalo se konkrétně o model Elite E-1. A byl jsem velmi mile překvapen. Na podzim jsem dostal k dispozici sluchátka Blaze B-1, která se v portfoliu firmy Lamax nachází ve spektru levnějších modelů (cena 1 190 Kč). Otázka tedy je, zda milé překvapení z Elite E-1 přetrvalo.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek