Čtvrtek , 28. 11. 2024

René

Některé telefony s Androidem mohou automaticky odesílat lékařská data během volání na tísňovou linku

16. 12. 2023

16. 12. 2023

Osobní bezpečnostní funkce Googlu v Androidu se v minulém roce rozšířily o potenciálně život zachraňující funkci, která dokáže předávat kritická lékařská data záchranářům a to v momentě, když uživatel vytočí číslo 911.

Záchranáři dostanou včas klíčové informace

Tato technologie funguje tak, že odesílá důležité tísňové informace o volajícím zadané v aplikaci Osobní nouze (Personal Safety). Je dostupná na vybraných zařízeních, včetně nejnovějších zařízení Google Pixel, Nothing Phone 1 a několika dalších. Jedná se o informace, jako je věk, váha, krevní skupina, alergie a další. Odesílány jsou na platformu s názvem RapidSOS. Více než 15 000 nouzových středisek a terénních agentur je napojeno na RapidSOS, který od roku 2020 podporuje přenos lékařských ID dat z iPhonů.

Pokud z telefonu vytáčíte číslo 911, existuje možnost, že jste zraněni nebo z nějakého jiného důvodu nejste schopni sdělit svou situaci a své informace. „Tyto informace jsou k dispozici k použití před odesláním a před příjezdem záchranářů,“ uvedla ředitelka hasičského sboru 911 Baltimore City Tenea Reddick v tiskové zprávě. „Šetří to tolik času, protože už víme, na co reagujeme a co potřebujeme.“

Od roku 2018 již mohla zařízení Android i iPhone odesílat data o poloze pomocí systému RapidSOS. Ale na straně Androidu mohou tato data za vás odesílat (a navíc je zobrazovat na obrazovce uzamčení) pouze nejnovější telefony, jako jsou Google Pixels a další s aplikací Osobní bezpečnost.

Přihlášení ke sdílení tísňových dat může vypadat různě v závislosti na vašem zařízení. Nouzové SOS můžete aktivovat v Nastavení > Bezpečnost a nouzový stav. Odtud budete muset nastavit aplikaci Nouzové informace, abyste tuto funkci aktivovali a mohli využívat další funkce. Budete také moci určit další informace, například zda jste dárcem orgánů, a své nouzové kontaktní údaje.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Tento reproduktor není našim čtenářům cizí, jde o novinku, ale nedávno jsme vám ho ukázali v krátkém videu. Tvarem i názvem napovídá, že chce převzít roli nástupce prvního RAZE se ctí. Proto nabízí vyšší výkon 20 W bez poklesu výdrže baterií. Jsou si velmi podobné a při tom nový model působí dospěleji.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek