Středa , 15. 01. 2025

Alice

Notebook Classmate PC „pro chudé“ v novém

11. 12. 2013

11. 12. 2013

Společnost HP oznámila nejmodernější HP Classmate Notebook PC, určené pro školy po celém světě.

Notebook je postaven na základě odolného referenčního designu navrženého duchovním „otcem“ myšlenky –  Intelem, který navíc nabízí celou řadu vlastních vzdělávacích programů. Dostupný by měl být od ledna 2014. Původní myšlenka levného notebooku pro třetí svět (za cenu 100 USD) pochází odjinud – z MIT v podobě OLPC (One Laptop Per Child).

Nainstalovaným Windows 8.1 Pro sekunduje low-endový, avšak dostačující, hardware: dvoujádrový úsporný procesor Intel Celeron N2806 (1,46 GHz – Intel uvádí až 2 GHz, 1 MB cache, TDP 4,5 W) s integrovanou grafikou Intel HD Graphics, 4 GB RAM DDR3L-1066 či 320GB nebo 500GB pevný disk, Wi-Fi a webová kamera. U displeje s úhlopříčkou 10,1 palců jsme v materiálech HP našli informace o rozlišení 1 366 × 768 i 1 280 × 768. Věřili bychom asi spíše tomu prvnímu, určitě nebude dotykový. Z portů nepřijdete o jeden USB 2.0 a druhý USB 3.0, HDMI, RJ45 pro síťové připojení a čtečku paměťových klaret. Akumulátor bude dvou nebo tří článkový (25, resp. 37 Wh). Přesto by měl prý laptop vydržet okolo 10 hodin.

Firma rovněž „rozběhla“ program HP Education Services, spojující poradenství a školení učitelů, jak užívat technologie HP ve třídě.

Zdroje: NotebookReview, Ubergizmo, HP, Intel 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.
Uživatelé na Twitteru/X zjistili, že po šesti letech se při výběru emoji pistole nyní zobrazuje obrázek zbraně místo vodní pistole. Existence konkrétních emotikonů závisí spíše na konsorciu Unicode a jeho každoročních rozhodnutích než na konkrétních firmách, jako je Apple, Google nebo Twitter. Každá společnost si vytváří svůj vlastní grafický design a nyní to X prokázala tím, že jde proti průmyslově uznávaným standardům.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek