Úterý , 25. 02. 2025

Liliana

Nvidia vypustila bestii GeForce GTX Titan Black 6 GB

20. 02. 2014

20. 02. 2014

Jde o druhou generaci edice Titan, tj. nejvýkonnější grafickou kartu. Verze Black staví na grafickém jádře GK110B s vyššími takty a logicky i vyšším výkonem v porovnání s GeForce GTX 780 Ti, vycházející ze stejného jádra.

Abychom zbytečně nepapouškovali, co již někdo přehledně zpracoval, specifikace karty si prohlédněte na obrázku, kde jsou srvonány s GeForce GTX 780 Ti. Po jejich přečtení nikoho jistě nepřekvapí podporda až čtyř monitorů při maximálním rozlišení 4096 × 2160, spotřeba 250 W ani cena 999 USD (asi 19 900 Kč).

Výrobcem deklarovaný výkon má činit solidních výpočetní výkon 5,1 TFLOPS (FLoating-point OPerations per Second). Pro ilustraci uveďme, že typická stolní kalkulačka disponuje výkone v řádech jednotek či desítek FLOPS.

V na dalších obrázcích vidíte výkon karty v nejnovějších hrách a její srovnání s dalšími „grafikami“ z produktové řady Nvidia.

Zdroje: Nvidia Blog, GeForce.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

BMW Manufacturing oznámilo nové partnerství s Figure, robotickým startupem, který se specializuje na humanoidní roboty. Díky partnerství budou roboti Figure nasazeni v závodě BMW ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, největším vývozci automobilů v USA. Toto je první komerční dohoda, kterou Figure podepsala od svého založení v roce 2022. Společnost neprozradila, kolik robotů bude BMW používat, ale uvedla, že partnerství začne s malými množstvími a bude se rozšiřovat, pokud roboti splní výkonnostní očekávání.

Nepřehlédněte

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek