Sobota , 11. 01. 2025

Bohdana

O!Play HDP-R1: Asus vstupuje do světa síťových přehrávačů

11. 06. 2009

Asus představuje nový multimediální síťový přehrávač podobný známým PopcornHour, WD TV, TviX a jiným. Umí přehrávat širokou škálu formátů ze sítě, nebo z periferií připojených například přes eSATA.

 

Z tiskové zprávy alias PR kecy

 

O!Play HDP-R1 je přehrávač obsahu ve vysokém rozlišení. Nabízí rozlišení 1080p a podporuje širokou řadu různých multimediálních formátů včetně MPEG1/2/4, H.264, VC-1 a oblíbeného RM/RMVB.  

S novým O!Play HDP-R1 můžete také snadno přistupovat k nepřebernému množství hudebních souborů. Jelikož má speciální tlačítko přímo na dálkovém ovladači, budete moci jednoduše přehrávat hudbu z různých zařízení a úložišť, aniž byste ji museli složitě importovat.

Díky tomu, že O!Play HDP-R1 podporuje LAN, nebudete se muset trápit manuálním přenášením multimediálních souborů z několika dalších zařízení. Jednoduše připojíte O!Player HDP-R1 ke svému notebooku, stolnímu počítači nebo třeba síťovému úložišti (NAS) a okamžitě můžete streamovat multimediální data do zvoleného zobrazovacího zařízení. Přehrávač O!Play HDP-R1 navíc podporuje také širokopásmové datové přenosy. Veškerý multimediální obsah ve vysokém rozlišení proto bude k dispozici ve špičkové kvalitě a bez sebemenšího zpoždění či prodlevy. Možnost připojení pomocí rozhraní eSATA je zárukou až 6x rychlejších přenosů ve srovnání s rychlostmi, jakých dosahuje běžné USB 2.0 připojení.

Co reálně víme?

Designově rozhodně pěkný kousek, o kterém toho ale zatím není mnoho známo.

Podporované formáty:

  • Video:     MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB
  • Video přípony:     .mp4, .mov, .xvid., .avi., .dvix., .asf, .wmv, .mkv, .rm, .rmvb, .flv, .ts, .m2ts, .dat, .mpg, .vob
  • Audio:     MP3, WAV, AAC, OGG, WAV, FLAC, AIFF
  • Obrázky:    JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
  • Titulky:     SRT, SUB, SMI, SSA3

Výstupy:

  • HDMI
  • kompozitní
  • Optický audio out

Vstupy:

  • 1x USB 2.0
  • 1x eSATA
  • 1x RJ45 LAN
K TÉMATU  Nákup v zahraničí: Virtuální adresa v USA, Anglii či jinde

Bude O!Play HDP-R1 konkurencí již zaběhnutým produktům? Je to takový lehký závan „značkovosti“, která v této oblasti chybí. Ale neskončí to jenom u toho prvního pohledu, který nás možná navnadí, ale praktický provoz nás nepřesvědčí? To teprve uvidíme. Každopádně se i z mála dodaných informací zdá, že přístroj nepojme pevný disk, ale ten se bude připojovat přes eSATA nebo USB, což není dlouhodobě estetické a do obýváku to nepatří. Ale jako síťový přehrávačv by nemusel být špatný, bude-li mít rozumnou cenu. Prozatím vaší pozornosti doporučujeme PopcornHour, nebo třeba eGreat EG-M34.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Notebook Umax 13Wa Plus se musel spojit s Celeronem „Apollo Lake“, protože novější Gemini prý u Intelu není k mání. To nevadí. Za velmi sympatickou cenu, která vykazuje navíc tendence klesat, dostanete slušné 4 GB RAM, hlavně slot pro SATA SSD disk a Full HD displej s maticí IPS. Pokud by vám to nestačilo, nálepka Intel Celeron inside jistě misky vah převáží ve svůj prospěch. Neberte to. :o)
Lamax před Vánoci chrlil jednu novinku za druhou, podobně jako konkurence. Nabídka se potěšitelně rozrostla o další a další zařízení, zejména v oblasti těch "chytrých". Lamax startoval na trhu s akčními kamerami, přidal reproduktory a sluchátka. Ty mám od nich dosud nejraději. Posledním kouskem, který jsem mohl vyzkoušet, je model Street2, jenž se s pořizovací cenou 890 Kč řadí mezi dostupnější bezdrátové reproduktory. Na cenové akce si zatím musíme počkat.
První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek