Pátek , 29. 11. 2024

Zina

Představení krále jménem Titan X

18. 03. 2015

18. 03. 2015

Společnost Nvidia včera formálně vypustila svůj nový „top“ produkt GeForce GTX Titan X, který vystřídá již postarší Titan Black s „pouhými“ 6 GB grafické paměti, což je polovina oproti nástupci. To ale není zdaleka vše.

TIP: Nvidia vypustila bestii GeForce GTX Titan Black 6 GB

Grafický 28nm procesor disponuje 3 072 CUDA jádry (versus 2 880 jednotek u staršího bratra) a pro textury  tu máme 384bitové GDDR5 paměti s celkovou kapacitou 12 GB.

Srovnání GeForce GTX Titan X vs. Titan Black.

Celkový nárůst výkonu má ve srovnání s Titanem Black činit rovných 50 %. U toho byl udáván výpočetní výkon 5,1 TFLOPS (FLoating-point OPerations per Second). U novinky se mluví o 7,1 TFLOPS. Prostou matematikou tak dojdeme k nárůstu cca 39 %, počítám-li správně. Spotřeba TDP při tom zůstala na shodných 250 W.

Srovnání výkonů (nejen) GeForce GTX Titan X vs. Titan Black ve 3D Marku.

A teď se posaďte, cena při uvedení na trh bude oblíbených astronomických 999 USD (asi 25 500 Kč).

Zdroj: Nvidia

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Nabídka Umaxu v posledních týdnech zažívala změny – a sice ve složení procesorů, kdy mělo býti více modelů s „Gemini Lake“, ale nestane se tak v brzké době. Intel nestíhá, takže pokud jste čekali na novou generaci úsporných mobilních procesorů, jiná možnost než 14Wg Plus nezůstává. Což nevadí, on se totiž notebook povedl, opět je o něco lepší.
Jistě znáte scény z filmů, kde, pro zvýšení napětí, při kopírování dat do nebo z počítače toho úplně nejvíc nejzlejšího padoucha prožívá hlavní hrdina perné chvíle, protože to jde prostě strašně pomalu. Kdyby měl po ruce testovaný SSD disk AData SE760, asi by si ušetřil mnoho nervů a potu...
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek