Úterý , 13. 05. 2025

Servác

Diskuze k článku

13 Responses

  1. Re: První pohled: ASRock N3150DC-ITX (miniITX deska s DC …
    Bohužel s vyplněním mezery na trhu ITX desek s DC napájením vznikla druhá mezera a to jsou skříně pro tyto desky. Buď jsou to mrňavé skříně pro externí napájení a jeden disk a pokud už je to na víc disků, tak jsou připraveny i na ATX zdroj a jsou tak větší než by mohly být. A mezi tím je to bída.

    1. Re: První pohled: ASRock N3150DC-ITX (miniITX deska s DC …
      Souhlasím. Ještě je tu navíc kategorie skříní, které mají DC-DC adaptér v rámci sebe sama.

      Specializované NAS skříňky se šachtami na disky jsou drahé. Pokud někdo nepotřebuje extra super design, tak může postupovat jako já:

      – Cooler Master Elite 110 za 1100 Kč
      – pojme 3 pevné disky 3,5 palce
      – nebo 4 pevné disky 2,5 palce v základu
      – ale má zbytečné místo na ATX zdroj
      – do prostoru ATX zdroje „vlepím“ přiložený externí zdroj, ať se neválí kolem
      – kovový nosník pro ploché umístění dvou 3,5″ pevných disků převrtám tak, že do něj našroubuji pohodlně čtyři 3,5″ pevné disky na výšku

      Jinak první poznatky. Deska je super a jede jako hodinky. XPEnology šlape jak víno.

  2. Re: První pohled: ASRock N3150DC-ITX (miniITX deska s DC …
    Skvělá zpráva a těším se na recenzi. Konečně deska na kterou jsem čekal. Zajímá mě samozřejmě spotřeba a pak jak si vede v AES šifrování. Díky

    1. Re: První pohled: ASRock N3150DC-ITX (miniITX deska s DC …
      Přece jenom je to deska spíše pro domácí použití. Chybí podpora ECC pamětí, což je naopak doména AMD týmu. Ale pozitivní je, že v této řadě procesorů již najdeme podporu AES šifrování.

  3. Re: První pohled: ASRock N3150DC-ITX (miniITX deska s DC …
    13 W v IDLE ve Windows s jedním SSD diskem a jednou DDRL pamětí. Popravdě, čekal jsem to trochu níže, když má procesor TDP 6 W a SDP tuším polovinu.

  4. Re: První pohled: ASRock N3150DC-ITX (miniITX deska s DC …
    Tiež mám túto dosku na PC čo mi beží 24/7. Trochu som ho pod taktoval a nasukal komponenty s nízkou spotrebu energie a rozumnou cenou. Na skrinku peniaze moc neostali a radšej som ich dal do lepších komponentov. PC skriňu som si spravil sam a som s ňou spokojný 🙂 Stačil mi na to rezací nožík a trochu lepiacej pásky…

    https://drive.google.com/file/d/0B7dOZysVnPMXb0hacUhwZzFtR1g1WWduOVIxQWowYmtIX1RB/view?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/0B7dOZysVnPMXLTBQWllIY3Y1cFhtVXFrUExoeVFQckxTdkow/view?usp=sharing

    https://drive.google.com/file/d/0B7dOZysVnPMXWW5fTTZLRWVrdzhsdFhMZ1J0VmlZRGFTcmZB/view?usp=sharing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Výběr článků

Telefony značky myPhone nejsou pro naše čtenáře novinkou, volili jsme levnější modely, které se neobešly bez kompromisů. Hammer Blade 2 Pro se nezdráháme naopak označit za vlajkovou loď tohoto polského výrobce. Do odolného těla vměstnal i výkonný hardware jako 8jádrový procesor, 6 GB RAM či 128GB úložiště s 16Mpix fotoaparátem. Podařilo se?
Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek