Pondělí , 20. 05. 2024

Zbyšek

Recenze sluchátek Niceboy HIVE XL – autistický hudebník

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...

22. 04. 2019

22. 04. 2019

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu.

Hive XL nejsou horkou novinkou, ale stejně je rádi otestujeme. Zabalená jsou v krabici s transparentním víkem, takže už se těšíte, až je vyndáte. Na rozdíl od HIVE nemůžete volit barevné kombinace, musíte se spokojit s kombinací černé a tradiční modro-zelené (azurové?) barvy.

TIP: NICEBOY HIVE PODS – HUDBA Z MARSU

Větší, je lepší

Naproti očekávání z názvu XL nejsou přehnaně obézní a na hlavě sedí dobře, tedy na dospělé hlavě, menšímu dítěti by jistě padaly. Vy byste ale asi museli být na hlavu padlí, abyste takovému drobkovi něco podobného dávali. Na té mé mi vystačilo prakticky to nejmenší posunutí reproduktorů níže o jedno cvaknutí, celkem jich tu je 6.

Rozsah nastavení velikosti je velký, od nuly do maxima činí – 2 cm.

XL znamená hlavně delší výdrž akumulátoru (500 mAh. vs. 300 mAh u HIVE) o nějakých 7 hodin deklarovaných výrobcem. Možná i lepší kvalitu zvuku, což nyní neposoudíme.

Pro snadnou přepravu lze sluchátka složit a nám trošku chybí nějaký cestovní obal, který by relativně drahé i citlivé zařízení ochránil při převozu třeba v batohu.

Svobodně se hýbejte

Funkčnost sluchátek nevybočuje ze standardu konkurence i vlastní provenience a odvíjí se od možností Bluetooth technologie. Co se nám nechtělo řešit, je funkce hands free, protože do auta si je na hlavu asi nedáte a doma prostě zvednete telefon – navíc jsem je spároval s notebookem a občas bývám líný. Tato funkcionalita tu samozřejmě nicméně existuje a výhodou je možnost přijmout hovor rovnou se sluchátky na uších.

K TÉMATU  Elektronický papír v praxi: Bookeen Cybook Gen3

Praktičtějším shledáváme klasické ovládání na levém reproduktoru, které umí regulovat hlasitost (zesiluje ji ve zdroji zvuku, tedy v mém případě v počítači), přeskakovat písničky vpřed i vzad, záleží jen na době zmáčknutí tlačítek. Též zvládne reprodukci pozastavit – “pauznout”, chcete-li. Třeba, když vám zazvoní mobil a vy jej nemáte se sluchátky spárovaný jako já.

Pro případ nouze (starého mobilu nebo CD přehrávače) nabízí sluchátka možnost zapojení audio kabelu, který je součástí dodávky. Nejde při tom o nouzový odpad, má zlaté konektory, potažen je tkaninou a měří 130 cm. V daném případě nečekejte schopnost ovládat reprodukci jako u Bluetooth (ani hlasitost). V danou chvíli se z HIVE XL stanou obyčejná hloupá sluchátka, která dobře zní. Navyžadují však napájení, stačí jim signál z audio kebelu.

Co ubírá na praktičnosti, není dosah Bluetooth signálu, po bytě mi stačil a rychle jsem si na sluchátka zvykl třeba při mytí nádobí i vysávání, ale jejich velikost na hlavě. Často jsem s nimi na uších zavadil o něco, či se i silněji udeřil o roh zdi apod. při práci. Na to se musí myslet a mozek na to není zvyklý, počítat s přesahem. Nerozbily se, ani nic neprasklo, což je dobrá zpráva. Druhou věcí je matný design – noblesní a stylový vzhled hyzdí po několika uchopeních otisky prstů, těm se nevyhnete.

Hutný zvuk

Sluchátka ale kupujeme kvůli zvuku a poslechu samotnému. Odizolování okolního hluku není 100%, že byste neslyšeli nic. To vyřešíte nastavením hlasitosti, výkonu mají dosti. Zvuk vás perfektně obklopí a pohltí, budete si jej užívat. Basy zní plně a zvuk spíše analyticky – u několika písniček jsem uslyšel zvuky nástrojů, o kterých jsem dříve z reproduktorů či jiných sluchátek (levných “špuntových”) neměl potuchy.

K TÉMATU  Konečně pořádný základ pro HTPC?

Jak jsem sluchátka na uších neměl rád, na tyto si zvykám víc a víc, nemohu se nasytit příjemného poslechu. Pokud jste někdy jedli pravý borůvkový kynutý knedlík v Krkonoších, víte, že je sytý a, ač máte žaludek plný, nemůžete skoro popadnout dech, stejně si dáte “nášup”… To je ten pocit, který mám na konci testu.

Vzpomínám na sluchátka od Sony, která jsem před lety koupil přítelkyni. Chtěla bezdrátová, takže to vyžadovalo stanici s vysílačem, připojenou do notebooku a napájení. Také vlastní zdroj pro nabíjení, žádné micro USB. Sluchátka sama měla samozřejmě také akumulátory (AAA) s výdrží okolo 3 hodin. A při přesunu do jiné místnosti, když se do cesty postavila zeď, přišel okamžitě šum. Nemusím vám jistě vysvětlovat, že je moc nepoužívala.

To s HIVE XL jsme na úplně jiné úrovni. Výdrž jsme na stopkách neměřili. Prostě jsem je používal a občas zapojil do nabíječky místo mobilu, nikdy se nevybila. Navíc, kdyby bylo nejhůř na dlouhých cestách, powerbanka to řeší. Nabíjejí se rychle – indikátor mají. Takže se rádi ponoříte do hudby a necháte se odříznout od reálného světa a přenést do svého vnitřního, právě jako autisté. Jenom se nezapomeňte a nezpívejte si příliš nahlas, okolí to nepotěší, alespoň v mém případě. :o)

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Je tomu několik let, co jsem si kupoval auto a napadlo mě, jak by mělo být možnostech dnešních technologií jednoduché vlastnit věcičku, která by mi auto lokalizovala a dala vědět, kde se zrovna nachází. Profesionální monitorovací systémy byly nad moje (a obecně hodně předražené) možnosti. A nyní přichází Lamax s touto myšlenkou. Uchopili tento nápad za správný konec? Co vše vlastně za své peníze dostaneme?
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek