Středa , 15. 01. 2025

Radovan

AVerTV Hybrid Speedy: skvělý tuner pro HTPC

26. 12. 2009

Televizní tuner Hybrid Speedy má nízký profil, vejde se tedy i do malých skříní. Je určen pro moderní rozhraní PCIe, má analogový i digitální tuner a pěkné dálkové ovládání. Fungoval naprosto bezchybně a celkově bychom mu vytkli snad jen jednu malou drobnost.

AVerTV Hybrid Speedy (H788R) je titěrná karta, ke které je dodávána i nízkoprofilová záslepka. Osazení do malých skříní je tak zase o něco snazší. Karta je určena do PCIe slotu x1, ale samozřejmě ji lze osadit do jakéhokoli většího slotu, například PCIe x16 nebo x4.

K titěrné kartě dostanete v balení i nízkou záslepku do menších skříní. Spotřeba sestavy s kartou vzrostla zhruba o 4 W, což je běžná hodnota

Moderní hardware i moderní systémy bez zádrhelů

V dřívějšku měli televizní karty masivní potíže s 64bitovými systémy a větším množstvím RAM. Vesměs šlo o špatně napsané ovladače. Testovaný Aver to již dávno podchytil a v systému Windows 7 64bit a 4 GB RAM fungoval jak lusknutím prsty. Po vložení karty systém sám našel ovladače a nainstaloval tuner bez jediného restartu.

Jelikož se zaměřujeme na HTPC, zajímá nás především podpora tuneru v MCE. Media Center kartu bez potíží rozpozná a to dokonce oba tunery, jak analogový, tak digitální. Citlivost tuneru se zdá více, než dobrá. Rychlost přepínání programů v MCE není nejrychlejší, ale pořád ještě v únosných mezích. Uspávání a probouzení počítače okolo nahrávaných pořadů také fungovalo na jedničku (to je ale spíše záležitost MCE).

Windows MCE neměly s tunerem žádný problém

Dálkové ovládání neumí MCE

Drobnou chybou je, že tuner neumí využít dodané dálkové ovládání ve Windows Media Centeru. Z toho plyne nutnost další investice při stavbě HTPC. Například konkurenční Leadtek tuto funkci podporuje. Pro jistotu jsme to ověřili přímo u výrobce. Tan nám potvrdil, že Hybrid Speedy opravdu nemá dálkový ovladač s MCE kompatibilní, pouze s jeho vlastními aplikacemi. Nicméně v nabídce má AVerTV Duo Hybrid II PCI-E (A188) a AVerTV Satellite Trinity (A707), které mají lepší dálkové ovládání i s podporou MCE. Především AVerTV Duo Hybrid II PCI-E vypadá velmi zajímavě a v budoucnu se na ni možná také podíváme.

K TÉMATU  AVer3D CaptureHD: Moderní TV karta s HDMI vstupem

U prodejců uvidíte na obrázcích nejspíše jíné dálkové ovládání, než které ve skutečnosti dostanete. To naše (na obrázku) bylo černé. Směrový kříž je poměrně malý a hůře se ovládá. Jinak jsme ale viděli už i horší ovladače…

Hybrid Speedy neumí nahrávat více pořadů současně a ani nelze sledovat v MCE jiný, než nahrávaný pořad. Má sice hybridní tuner, ale nikoli duální. Pokud byste chtěli využít této funkce, Duo Hybrid II bude lepší volbou. Potěšující je i S-Video TV vstup, takže lze zaznamenávat AV signál i z externích zařízení.

 

Aver nabízí vlastní obdobu Media Centeru. Vypadá a funguje ale jen jako chudý příbuzný toho od Microsoftu

Téměř dokonalá

AVerTV Hybrid Speedy je takřka dokonalou televizní kartou. Nejen pro HTPC. Bezproblémové ovladače, instalace bez zádrhelu, podpora moderního hardwaru a 64bitových systémů. To vše navíc za příjemnou cenu mírně převyšující 1000 korun. Pokud by dálkový ovladač fungoval i ve Windows MCE, neměl by Hybrid Speedy chybu. Tuto drobnost ale napravuje vyšší verze v podobě Duo Hybrid II – s tou si v případě zájmu připlatíte nejen za lepší dálkové ovládání, ale rovnou dostanete 2 tunery. 

 

Plusy Mínusy
+ bezproblémová instalace – horší ergonomie a funkce dálkového ovládání
+ bezproblémová funkce – slabší vlastní software
+ podpora moderních systémů, HW a MCE  
+ dobrá cena  
   
   

 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Každý, kdo vlastní chytrý i hloupý mobil, jistě někdy řešil problém s nabíječkou, resp. absencí energie pro dobití telefonu, když jste třeba v přírodě či nemůžete dlouze setrvávat u zásuvky. Pro takové případy „bůh“ vymyslel powerbanky jako A-Data A10050.

Testovaný reproduktor míří do vašich domovů spíše než na cesty, venkovní párty či grilovačky, které Češi milují. Výrobce to naznačuje názvem, který nás nenechá na pochybách, že nejde o klasický přenosný reproduktor, který budete denně s sebou nosit na hřiště, byť mobility se zcela vzdát nechce. Výkon 20 W již zavdává na kvalitní zážitek z (mobilní) domácí hudby.

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Nepřehlédněte

Oblékněte své vánoční dárky do technologického šarmu! Naše recenze a doporučení pro letošní vánoční sezónu vám přináší špičkové tipy na technologické dárky, které rozjásají oči všech milovníků inovací. Od chytrých zařízení až po high-tech zážitky – darujte svým blízkým něco výjimečného, co nejen potěší, ale také jim přinese radost a moderní pohled na svět v jednom.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek