Pondělí , 21. 04. 2025

Alexandra

Toshiba nabídne hned dva 5TB disky

13. 02. 2014

13. 02. 2014

Jde o modely SAS MG04SCA a SATA MG04ACA o velikosti 3,5 palců s rychlostí ploten 7 200 ot./min. a kapacitami 2 TB, 3 TB, 4 TB a 5 TB.

Z dalších specifikací zmiňme průměrnou latenci 4,17 ms a maximální přenosovou rychlost od 175 MB/s do 205 MB/s. Velikost vyrovnávací paměti činí nemalých 128 MB u SATA, resp. 64 MB u SAS (Serial-Attached SCSI) modelu. Hlučnost obou disků nepřesáhne 31 dB, hmotnost 720 g. Připraveny jsou na 24hodinový provoz 7 dní v týdnu s deklarovanou životností MTTF (Mean Time To Failure) 1 200 000 hodin. Na trhu se tito otesánci objeví ještě během února 2014 s 5letou zárukou.

TIP: Pevné disky – jak dlouho žijí?

 

 

 

Zdroje: Toshiba 1 a 2, StorageReview.com

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?
K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?

Satelitní příjem je velkou konkurencí pozemního vysílání. Má své nevýhody, ale jeho výhody převažují. Zjistěte vše o tomto způsobu příjmu televizního vysílání. Vysvětlíme si jak technologii, kterou jsou vybaveny satelitní přijímače, tak i možnosti naladění, nastavení paraboly, propojení a výběr vhodných prvků a poskytovatele vysílání.

Každému z nás se jistě stalo, že jsme omylem smazali soubor, zavadili o Delete, anebo se k němu chtěli později vrátit. První možností je Koš ve Windows již od pradávna. Co dělat, když jste jej vysypali (často automaticky), anebo jste tak učinili např. na paměťové kartě či flash disku, kde koš není nastaven? Zde přichází ke slovu různé utility, které data dokáží „vytáhnou ze záhrobí“. Jako dnes testovaný program EaseUS Data Recovery Wizard.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek