Středa , 15. 01. 2025

Alice

TrueCrypt zemřel – ať žije král!

29. 05. 2014

29. 05. 2014

Většinu uživatelů, čekajících na aktualizaci již přes 2 roky starého kódu, to jistě překvapilo, ale místo kýženého updatu se dočkali ukončení projektu.

Proč se tak stalo? Asi nemá cenu to zde rozebírat, protože internet je plný hypotéz na toto téma: od těch prostých (hacking) až po ty konspirační (ve hře může být Microsoft či samotná vláda USA, resp. její prodloužená ruka NSA). Tento článek vznikl spíše jako pocta velmi kvalitnímu a respektovanému programu a poděkování autorům. Král zemřel, ať žije král!

TIP: Winamp žil, Winamp žije, Winamp bude žít?

Informace na hostitelském webu SourceForge.net, určenému všemožným open source projektům, zní: „The development of TrueCrypt was ended in 5/2014 after Microsoft terminated support of Windows XP. Windows 8/7/Vista and later offer integrated support for encrypted disks and virtual disk images. Such integrated support is also available on other platforms. You should migrate any data encrypted by TrueCrypt to encrypted disks or virtual disk images supported on your platform.“

Zkráceně už prý program není třeba, když byla ukončena podpora Windows XP, protože Visty, „Sedmičky“ a „Osmičky“ již šifrovat disk umí (sice zdaleka ne všechny verze, ale „vzal to čert“), stejně tak jiné platformy.

Možnými alternativami z ranku svobodného softwaru se pro Vás mohou stát AxCrypt (šifruje jen soubory) či DiskCryptor (umí šifrovat oddíly včetně systémového).

Zdroj: SourceForge.net 1 a 2

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Vyznávám klasická řešení bez zbytečného pozlátka. Původně jsem chtěl otestovat levná klasická drátová sluchátka HIVE W1, protože, proč zbytečně platit za baterii a další věci, když mi stačí kabel? Chvíli jsem se proto “cukal”, když mi nabídli HIVE XL. Nakonec jsem podlehl moderně a svolil k testu...
Niceboy nás zahrnul novinkami na léto, které jistě byly možnými kandidáty na dárky za vysvědčení. Do této doby byla řada RAZE hlavně odolnými reproduktory bez dalšího pozlátka (levný RAZE mini nepočítejme) v podobě rádia apod. Právě ego to mění a přináší věci, které z něj činí plnohodnotný přehrávač hudby.
O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Nepřehlédněte

Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek