Sobota , 18. 01. 2025

Vladislav

Aktivní chladič pro SSD disky M.2 2280 XPG STORM

21. 11. 2017

21. 11. 2017

ADATA Technology dnes uvedla přídavný chladič XPG STORM určený pro M.2 2280 disky. STORM se skládá z hliníkového chladiče a ventilátoru. Může být snadno připevněn k jakémukoliv kompatibilnímu SSD disku, kterému zajistí pořádné chlazení. Nižší teplota SSD disku zlepšuje stabilitu a výkon systému. Chladič XPG STORM navíc obsahuje barevné RGB osvětlení, takže přispívá k atraktivnímu vzhledu herních počítačů.

I když jsou SSD disky M.2 2280 PCIe v současnosti to nejrychlejší, co můžete sehnat, jejich vysoké přenosové rychlosti také znamenají vyšší produkci tepla. Bez chladiče by nashromážděné teplo mohlo zhoršit výkonnost a snížit životnost SSD disku. STORM obsahuje hliníkový chladič, který pasuje na jakýkoliv M.2 SSD disk. Spolu s chladičem používá STORM také ventilátor, díky němuž chladný vzduch lépe cirkuluje. Teplota SSD disku se tak sníží až o 25 % ve srovnání s diskem bez chladiče.

STORM je vybaven také RGB osvětlením, což jistě ocení fanoušci doma stavěných PC nebo modifikovaných PC skříní. I když je M.2 slot většinou zastrčen někde vzadu a zakrývají ho větší komponenty, díky RGB podsvícení se STORM doslova dostane do popředí. Kromě standardního RGB módu také podporuje nejrůznější aplikace pro úpravu barevných sekvencí, jako třeba ASUS AURA Sync, Gigabyte RGB Fusion Ready a MSI Mystic Light Sync.

Díky připravené vrstvě teplovodivé pasty můžete STORM snadno nainstalovat na jakýkoliv M.2 2280 SSD disk, Nejsou potřeba žádné šrouby, instalace je naprosto jednoduchá, dokonce ani nemusíte nic nastavovat v BIOSu. Jakmile je jednou na svém místě, STORM začne sám pracovat na snižování teploty a vylepšování stability systému.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

V oblasti digitálních A/V propojení dochází pořád k dramatickému vývoji. Objevují se nové standardy, typu DisplayPort, ale také dochází k vývoji těch dosavadních. DVI-I, DVI-D, HDMI verze 1.2 a 1.3, různá kabeláž a konektory. Pokusíme se v tom udělat trochu jasno v následujícím přehledu.

Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...
Po odolném reproduktoru, který jsem pořádně potrápil, si dnes představíme další kousek, který sice autem přejíždět nehodláme, ale pod vodu se koukne – nabízí krytí IPx7. Zaujmout chce jinými zbraněmi – kvalitním prostorovým zvukem, dobrými basy, výkonem 12 W a výdrží akumulátoru přes 7 hodin.

Nepřehlédněte

Elektronické obchodování umožnilo kupujícím nakupovat z pohodlí domova, ale když nevíte, od koho kupujete, může být online nakupování riskantní. Často však můžete zaznamenat znaky, které odlišují podvodného prodejce od autentického. Pojďme prozkoumat některé z těchto znamení.
Opět se dostáváme k novince z dílen Umaxu (řečeno s nadhledem). Prostě tu máme nový cloudbook, který se pyšní 13,3palovým IPS displejem s plným HD rozlišením. V době masové propagace 4K u čehokoliv působí vlastně velmi adekvátně. Je na čase posunout rozlišení u levných notebooků kupředu, což VisionBook 13Wa dělá. Na takto levný stroj to není málo, dokáže vás motivovat ke koupi?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek