Úterý , 28. 11. 2023

René

Blu-ray přehrávače Panasonic pro rok 2012: Podpora FLAC a důraz na kvalitu

08. 02. 2012

08. 02. 2012

Nová modelová řada Blu-ray přehrávačů Panasonic pro rok 2012 vyniká skvělými obrazovými i zvukovými vlastnostmi a díky stylovému provedení bude navíc slušet i vaší domácnosti. A pokud vás filmy z obchodu či půjčovny omrzí, můžete se připojit na internet a díky oblíbenému systému VIERA Connect si do sytosti užívat filmů, videoklipů či her.

Do nové řady patří několik modelů – DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT221, DMP-BDT220 a DMP-BDT120. Všechny si poradí s trojrozměrným obrazem z 3D Blu-ray disků, ale také dokážou konvertovat do 3D podoby běžný 2D obraz. Diváci si tak mohou vychutnat prostorový efekt i u filmů natočených konvenční technikou, a to nejen na Blu-ray, ale i na běžných nosičích DVD. Přehrávače dovedou do třírozměrné podoby převést dokonce i obraz přenášený z internetových serverů.

Po technické stránce představují přehrávače to nejlepší, co je dnes ve světě Blu-ray k dispozici. Modely BBT01 a BDT320 jsou vybaveny novými štěrbinovými mechanikami, přehrávač BBT01 lze podle přání uživatele postavit na výšku, na šířku či na podstavec. Jeho nadčasový vzhled navíc pěkně doplňuje prostor kolem televizoru. Všechny přehrávače podporují moderní obrazové a zvukové formáty včetně bezztrátového formátu FLAC. O špičkový zvuk se stará DA konvertor podporující systém 192 kHz/32 bit, model BDT500 je navíc vybaven audiofilskými komponenty a podporuje prostorový systém 7.1.

 

Podpora FLAC, vypínání analogových částí přístroje, když nejsou třeba a výkonný UniPhier procesor od LSI. To jsou podstatné novinky v řadě Blu-ray přehrávačů Panasonic pro rok 2012

Všechny přehrávače podporují internetovou službu VIERA Connect, díky níž si majitelé mohou na velké obrazovce a v pohodlí vychutnat spoustu obsahu z množství webových serverů, jako je například YouTube nebo zpravodajské servery a k dispozici je i celá řada her. Velkou radost budou mít i filmoví fanoušci – díky službě VOYO, nedávno spuštěné ve spolupráci s TV Nova, mají uživatelé VIERA Connect k dispozici celý archiv této televizní stanice a k tomu celou řadu filmů všech žánrů. Za ceny nižší než v kamenných videopůjčovnách si tak můžete uspořádat příjemný celovečerní zážitek, aniž byste opustili své oblíbené křeslo. Až na model BDT120, který je Wi-Fi Ready, jsou všechny přehrávače nové řady vybaveny vestavěným Wi-Fi portem, přístup na internet či do domácí sítě je tedy dílem okamžiku.

Samostatnou kapitolou v nabídce funkcí přehrávačů jsou sociální sítě. VIERA Connect umožňuje přístup na Facebook i Twitter, k dispozici je komunikační program Skype. Pokud to vaše televize umožňuje, můžete si příslušnou aplikaci otevřít v samostatném druhém okně. Lze tak chatovat nebo prohlížet vlastní profil, aniž byste přerušili sledování filmu či seriálu.

 

Panasonic DMP-BDT220EG lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Do kompletace portfolia akčních kamer od Niceboy nám chyběl poslední a nejnovější model mířící na nenáročného zákazníka, klidně dítě či teenagera, který touží ovládat ji přes mobilní telefon. Niceboy obohatil svůj základní typ VEGA o podporu Wi-Fi právě pro účel komunikace s majitelem a jeho telefonem. My vám model VEGA wifi nyní představíme.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?
Vláda v roce 2020 schválila zavedení DPH na malé zásilky ze zemí mimo Evropskou unii. Dosud byly balíčky v hodnotě do 22 eur od daně osvobozeny. Novela zákona tak zavádí do české legislativy předpis EU, který tuto výhodu od roku 2021 ukončuje. Stát si od opatření slibuje větší výběr daní a spravedlivější tržní prostředí. Odborníci očekávají zdražení zboží a snahy o obcházení nových pravidel.

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek