Sobota , 27. 05. 2023

Valdemar

Blu-ray přehrávače Panasonic pro rok 2012: Podpora FLAC a důraz na kvalitu

08. 02. 2012

08. 02. 2012

Nová modelová řada Blu-ray přehrávačů Panasonic pro rok 2012 vyniká skvělými obrazovými i zvukovými vlastnostmi a díky stylovému provedení bude navíc slušet i vaší domácnosti. A pokud vás filmy z obchodu či půjčovny omrzí, můžete se připojit na internet a díky oblíbenému systému VIERA Connect si do sytosti užívat filmů, videoklipů či her.

Do nové řady patří několik modelů – DMP-BBT01, DMP-BDT500, DMP-BDT320, DMP-BDT221, DMP-BDT220 a DMP-BDT120. Všechny si poradí s trojrozměrným obrazem z 3D Blu-ray disků, ale také dokážou konvertovat do 3D podoby běžný 2D obraz. Diváci si tak mohou vychutnat prostorový efekt i u filmů natočených konvenční technikou, a to nejen na Blu-ray, ale i na běžných nosičích DVD. Přehrávače dovedou do třírozměrné podoby převést dokonce i obraz přenášený z internetových serverů.

Po technické stránce představují přehrávače to nejlepší, co je dnes ve světě Blu-ray k dispozici. Modely BBT01 a BDT320 jsou vybaveny novými štěrbinovými mechanikami, přehrávač BBT01 lze podle přání uživatele postavit na výšku, na šířku či na podstavec. Jeho nadčasový vzhled navíc pěkně doplňuje prostor kolem televizoru. Všechny přehrávače podporují moderní obrazové a zvukové formáty včetně bezztrátového formátu FLAC. O špičkový zvuk se stará DA konvertor podporující systém 192 kHz/32 bit, model BDT500 je navíc vybaven audiofilskými komponenty a podporuje prostorový systém 7.1.

 

Podpora FLAC, vypínání analogových částí přístroje, když nejsou třeba a výkonný UniPhier procesor od LSI. To jsou podstatné novinky v řadě Blu-ray přehrávačů Panasonic pro rok 2012

Všechny přehrávače podporují internetovou službu VIERA Connect, díky níž si majitelé mohou na velké obrazovce a v pohodlí vychutnat spoustu obsahu z množství webových serverů, jako je například YouTube nebo zpravodajské servery a k dispozici je i celá řada her. Velkou radost budou mít i filmoví fanoušci – díky službě VOYO, nedávno spuštěné ve spolupráci s TV Nova, mají uživatelé VIERA Connect k dispozici celý archiv této televizní stanice a k tomu celou řadu filmů všech žánrů. Za ceny nižší než v kamenných videopůjčovnách si tak můžete uspořádat příjemný celovečerní zážitek, aniž byste opustili své oblíbené křeslo. Až na model BDT120, který je Wi-Fi Ready, jsou všechny přehrávače nové řady vybaveny vestavěným Wi-Fi portem, přístup na internet či do domácí sítě je tedy dílem okamžiku.

Samostatnou kapitolou v nabídce funkcí přehrávačů jsou sociální sítě. VIERA Connect umožňuje přístup na Facebook i Twitter, k dispozici je komunikační program Skype. Pokud to vaše televize umožňuje, můžete si příslušnou aplikaci otevřít v samostatném druhém okně. Lze tak chatovat nebo prohlížet vlastní profil, aniž byste přerušili sledování filmu či seriálu.

 

Panasonic DMP-BDT220EG lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>
 
 

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Osobně jsem podlehl kouzlu malých 10 až 12palcových notebooků či hybridních tabletů s klávesnicí. Jsou však lidé, kterým na velikosti záleží, i když výkon moderních 4jádrových Atomů by jim zcela stačil i s 2 GB RAM. Pro ty nabízí Umax řešení v podobě ultra-levného 14palcového notebooku…

O bitcoinu a dalších kryptoměnách se dnes mluví skoro všude. Pořád ještě není pozdě se o tuto oblast začít zajímat. Vysvětlíme si, co to kryptoměny jsou a poradíme, jak si koupit bitcoin, litecoin nebo třeba ethereum. A zkusit s námi můžete i vlastní těžbu na svém počítači.
I v dnešní době je hodně lidí, kteří telefonování za volantem řeší po staru – buď nevolají, nebo zvednou telefon k uchu, bezpečnost nebezpečnost, pokuta ne pokuta. Já jsem nějakou dobu toto řešil telefonem v držáku a hlasitým odposlechem. Levné, ale nepohodlné. Do doby, než na mě vykoukl testovaný produkt od BML doslova za pár korun…

Nepřehlédněte

Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek