Středa , 01. 01. 2025

Nový rok

Canon přichází s úplně novou konstrukcí objektivů

06. 09. 2018

06. 09. 2018

Canon dnes opět posouvá hranice v oblasti designu a kvality objektivů, a to představením špičkového objektivu EF-M 32 mm f/1.4 STM, který byl exkluzivně navržen pro systém EOS M. Mezi představené novinky patří i dvojice objektivů EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4 IS III USM, které jsou světově nejlehčími profesionálními superteleobjektivy ve své třídě. Canon tak pokračuje v kvalitě, kterou dlouhodobě nabízí systém EOS a tyto objektivy budou díky adaptérům plně kompatibilní s novým přelomovým systémem EOS R. Lehčí objektivy EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4 IS III USM radikálně zjednoduší používaní a nabídnou fotografům větší jistotu a kvalitu výstupů.

Hlavní vlastnosti objektivu EF-M 32 mm f/1.4 STM

  • Diskrétní pevný objektiv nabízející perspektivu lidského oka
  • Výjimečná optická kvalita s vysokou světelností
  • Prvotřídně zpracovaný objektiv, který je lehký a odolný
  • Tiché automatické zaostřování a největší zvětšení ve své třídě

Model EF-M 32 mm f/1.4 STM je prvotřídní objektiv EF-M, který je navržen tak, aby byl rychlý, diskrétní a zároveň poskytl výjimečné detaily a čistotu. Ty jsou základem portrétové fotografie a přirozeně vypadající kompozice. Objektiv EF-M 32 mm f/1,4 STM je ekvivalentem 51 mm ohniskové vzdálenosti, která je blízká perspektivě lidského oka a poskytuje přirozené a „normální“ zorné pole. Výsledkem jsou věrné snímky plné detailů, které vypadají spontánně. Světelnost f/1.4 umožňuje snímání kvalitních záběrů i ve zhoršených světelných podmínkách. Ideálním prvkem pro kreativní portrétní fotografie je i kruhová sedmi lamelová clona, která vytváří atraktivní bokeh efekt, zvýrazňující objekt v popředí.

Díky asférickým prvkům objektivu EF-M 32 mm f/1,4 STM dosáhnete špičkové kvality obrazu, zatímco 14 prvků v 8 skupinách nabízí vysokou úroveň výkonu potřebnou pro úžasné záběry. Zároveň manuální ostřící prstenec dává možnost extrémní přesnosti, po kterém baží každý nadšenec fotografie. Objektiv je vybaven i povrchovou vrstvou Super Spectra Coating pro vysoký kontrast a vyvážení barev, přičemž zároveň odstraňuje reflexi, světelné závoje a další nežádoucí fotografické jevy, které mohou snímky pokazit. Výjimečná kombinace prvotřídního zpracování, ergonomického designu a hmotnosti jen 235 g dělá z tohoto objektivu ideálního společníka pro vaše cesty. Model EF-M 32 mm f/1.4 STM disponuje kompaktními rozměry, které umocňují pohodlný pocit při snímání, typický pro sérii EF-M. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 23 cm, zvětšení 0,25x je dokonce největším ve své třídě – to vše umožňuje fotografovi zabrat skutečný detail. Automatické zaostřování objektivu EF-M 32 mm f/1,4 STM je tiché a plynulé, což napomáhá vzniku dokonalých výsledných snímků a videí.

Hlavní vlastnosti objektivu EF 400 mm f/2.8L IS III USM

  • Vynikající kvalita pokročilé optické konstrukce
  • Nejlehčí 400 mm f/2.8 objektiv na světě (2840 g)
  • Dokáže zaostřit i na rychle se pohybující objekty
  • Výborná a ostrá kvalita výstupů při focení z ruky a slabém osvětlení

Hlavní vlastnosti objektivu EF 600 mm f/4L IS III USM

  • Vynikající kvalita pokročilého optického designu
  • Nejlehčí 600 mm f/4 objektiv na světě (3050 g)
  • Rychlé a přesné ostření i při pohybujících se objektech
  • Výborná a ostrá kvalita výstupů při focení z ruky a slabém osvětlení

Nové profesionální teleobjektivy se vyznačují špičkovým výkonem a moderním designem v lehkém tele. Objektivy EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4L IS III USM jsou ve své třídě nejlehčí na světě, což z nich dělá ideální volbu pro akční a wild life fotografii. Díky pětikrokovému stabilizátoru obrazu, který si poradí i s chvěním při focení z ruky, nízké hmotnosti a kompaktnímu designu, dokážou fotografové dosáhnout profesionálních snímků bez rozmazání. Kombinace optických technologií dramaticky snížila hmotnost modelu EF 400 mm f/2.8L IS III USM na 2840 g (dříve 3850 g) a hmotnost EF 600 mm f/4L IS III USM na 3050 g (dříve 3920 g). Objektivy rozpoznáte podle tradičního bílého povrchu, který je typický pro superteleobjektivy Canon řady L. Ten funguje jako tepelněizolační vrstva, která zabezpečuje, že čočky mohou fungovat při různých teplotách. Disponují taktéž těsněním proti povětrnostním vlivům, které je chrání před prachem a vlhkostí a fluoritovým ochranným povlakem pro lehčí čistění. Optická konstrukce s obsahem fluoritu eliminuje chromatickou aberaci a zkreslení, a zároveň zvyšuje rozlišení a kontrast. Patentovaná vrstva objektivu Subwavelenght (SWC) výrazně minimalizuje stíny a oslnění způsobené interními odrazy, což má za výsledek skutečně profesionální záběry. Objektivy EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4L IS III USM mají membránu s devíti lamelami, které vytváří oku lahodící bokeh efekt. Motor s automatickým zaostřováním USM a vysokorychlostní procesor umožňují rychlé a tiché zaostřovaní při akční a wild life fotografii. Pro snímaní videa nabízí tyto objektivy „pull-focus“ efekt, který je vynikající pro vytváření kreativních záběrů. Nechybí ani možnost manuálního ostření, díky kterému lze ovlivnit rychlost ostření a dosáhnout extrémní přesnosti. Styl snímaní si můžete nastavit podle vlastních preferencí prostřednictvím ovládače přímo na teleobjektivu, díky kterému můžete zapnout, vypnout anebo dočasně uzamknout zaostřování. Dále je možné okamžitě vyvolat dvě naprogramované ostřící polohy, a to otočením prstence. Ovládací prvky pro režim zaostřování, rozsah zaostření, přednastavené zaostření a IS jsou pohodlně umístěné pro bezproblémové ovládání. Pro fotografy, kteří rádi cestují a jsou neustále v pohybu, je k objektivům EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4L IS III USM k dispozici kufřík s měkkou výstelkou pro bezpečnou přepravu. Mezi dalším volitelným příslušenstvím najdete i tvrzená pouzdra nebo nový přenosný obal.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek