Čtvrtek , 19. 12. 2024

Ester

Pokémon GO z neoficiálních zdrojů s malwarem

14. 07. 2016

14. 07. 2016

Svět zasáhla horečka jménem Pokémon GO. Ale hra je oficiálně na Google Play a Apple App Store k dispozici jen v omezeném počtu zemí a na seznamu zatím chybí i ČR. Řada lidí proto aplikaci stahuje a instaluje z neoficiálních zdrojů…

Přesně na to čekají i kyberzločinci, kteří se snaží ke hře přibalit i malware. Uživatel si tak sice užívá hraní, ale škodlivý kód na pozadí může krást citlivá data nebo uživatele špehovat. Jak jednoduché je připojit k aplikaci nebezpečný malware, se můžete přesvědčit na videu společnosti Check Point. Je to ukázka, jak snadno lze k aplikaci Pokémon GO pro Android připojit škodlivý kód, který bude krást zprávy, fotografie a mnoho dalšího.

Proto vždy pečlivě zvažte instalaci podobných aplikací a používejte odpovídající bezpečnostní řešení. Například Check Point Mobile Threat Prevention dokáže detekovat a zastavit aplikace s ukrytým malwarem, a ochrání tak vaše zařízení a citlivá data před kyberzločinci.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

K myšlence otestovat TrekStor SurfTab twin 11.6 nás přivedly dvě skutečnosti, v poslední době jej lze na internetu zakoupit za velmi atraktivní cenu a uživatelské recenze tohoto notebooku německé značky vyznívají velmi rozporuplně. Proč ale, když za dané peníze nabízí vcelku atraktivní konfiguraci jako displej s vysokým rozlišením, osvědčený procesor Intel Atom x5 či dostatek USB portů? Kde je zakopán pes?
Nejsem fanouškem nakupování elektroniky či sportovního vybavení v supermarketu. Dlouhou dobu jsem byl vyloženým odpůrcem. Když jsem narazil na tuto lampu, která jakoby z oka vypadla námi testovanému Lamaxu, zaujala mě i cenou. Pak jsem ji objevil ve výprodeji za 50 % původní ceny, neodolal a 399 Kč (včetně desátek pro Babiše) vytáhl z peněženky bez okolků.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek