Čtvrtek , 23. 01. 2025

Zdeněk

Síťová kamera Canon ME20F-SHN zaznamená pohyb i ve tmě

22. 11. 2017

22. 11. 2017

Canon přichází s novou síťovou videokamerou, která zajišťuje kvalitní obraz ve Full HD rozlišení a plných barvách i při extrémně špatném osvětlení. Kamera ME20F-SHN je variantou úspěšného modelu ME20F-SH, ke kterému přidává podporu síťové komunikace a rozšiřuje portfolio víceúčelových videokamer Canon o produkt vhodný i pro ta nejnáročnější sledovací řešení. A to i díky analytickému zpracování obrazu přímo v kameře, kompaktnímu designu a kompatibilitě se širokou škálou objektivů značky Canon.

Čím zaujme videokamera ME20F-SHN:

• Ostré barevné výstupy s minimálním šumem i při velmi špatných světelných podmínkách

• Ve spojení se síťovou konektivitou možnost vzdálené správy i monitoringu

• Podpora software Canon WebView a standardu ONVIF

Nová videokamera se může pochlubit plnoformátovým 35mm snímačem CMOS s rozlišením 2,26 megapixelů, obrazovým procesorem DIGIC DV 4, proprietárními technologiemi zpracování obrazu i bezkonkurenční citlivostí ISO přes 4 milióny (zisk 75 dB). Canon ME20F-SHN tak může s minimálním šumem zaznamenat i objekty osvětlené intenzitou menší než 0,0005 lx. Tedy při podstatně horších podmínkách, než je třeba měsíční svit, jehož intenzita se běžně pohybuje mezi polovinou a jedním luxem. Nejnovější model navíc umožňuje odstranit infračervený filtr a nabídnout v režimu infračerveného snímání ještě větší míru detailů.

Videokamera ME20F-SHN nezapře podobnost s filmovými kamerami značky Canon a podobně jako produkty z řady Cinema EOS disponuje korekcí Canon Log a funkcí Wide DR pro široký dynamický rozsah až 12 EV – tedy 800 procent. Kvalita výsledných záběrů je pak vysoká bez ohledu na konkrétní světelné podmínky. Nová videokamera přináší i funkci Crisp Img, která zajišťuje vysokou ostrost snímků v dobře osvětlených scénách a nízkou hladinu šumu v tmavém prostředí. Výsledkem jsou ostré a přesné záběry za jakýchkoli okolností.

Vysoká obrazová kvalita je sice přidanou hodnotou jakékoli kamery, ale bez dostatečné konektivity ji v některých situacích nelze efektivně využít. Canon si tento fakt moc dobře uvědomuje. Součástí modelu ME20F-SHN je proto hned celá řada užitečných rozhraní – Ethernet (včetně podpory napájení PoE+), 3G/HD-SDI a HDMI. Klasická konektivita v podobě drátového Ethernetu umožňuje vzdálené ovládání, monitoring i nahrávání z prostředí webového prohlížeče, mobilního zařízení nebo software pro správu video obsahu. A pro lokální monitoring se perfektně hodí 3G/HD-SDI nebo HDMI. Navíc nechybí ani slot pro paměťovou kartu microSD s podporou přímého nahrávání i přehrávání.

Canon ME20F-SHN dále přináší šest vestavěných analytických funkcí i rozhraní pro spouštění alarmu. Videokamera je tak ideální pro sledovací aplikace, které vyžadují automatické zahájení nahrávání i předávání záznamu na externí zařízení – v případě detekce pohybu v obraze i na základě vstupu od dalších bezpečnostních prvků.

Novinka ME20F-SHN využívá bajonet EF s aretací Cinema Lock a je kompatibilní se širokou škálou objektivů značky Canon. A to včetně vybraných filmových objektivů se servem. Uživatelé tak mohou výsledné řešení vždy přizpůsobit svým potřebám.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Když se řekne pojem „domácí tiskárna“, většina z nás si představí kompaktní inkoustovou tiskárnu. Ty jsou totiž, na rozdíl od laserových tiskáren, univerzálnější a v domácnosti využitelnější – vytisknete s nimi jak texty, tak i vysoce kvalitní obrázky a fotografie. U českých spotřebitelů jsou pak nejpopulárnější inkoustové tiskárny značek Canon, Epson a HP. V tomto článku vám nabízíme srovnání nákladů na tisk vybraných TOP modelů tiskáren od zmíněných výrobců.
Klasický tablet s Androidem naši redakci delší dobu míjí. Proč tedy nezkusit 8palcový tablet od španělského výrobce elektroniky (především audio techniky) Energy Sistem, který je na našem trhu novinkou a jako takový nabízí moderní operační systém Android 7.0 „Nougat”?
Na myšlenku vyzkoušet si výkonnou víceportovou USB nabíječku mě přivedly dvě skutečnosti, na stole se i začaly množit věci, čekající na nabití, a koupě hybridního tabletu s Atomem, který je nabíjen prostřednictvím USB. Hledal jsem alternativu k přehřívající se 2A nabíječce dodané s počítačem.
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek