Středa , 16. 07. 2025

Luboš

Technické muzeum v Brně si pořídilo na podlahu obří leteckou mapu města

21. 03. 2021

21. 03. 2021

Technické muzeum v Brně si do expozice věnované letectví nechalo na podlahu nainstalovat velkou ortofotomapu města, která zabírá plochu 40 m2. Mapu zhotovila společnost TopGis na základě vlastních leteckých snímků z loňského roku. Návštěvníci expozice se budou moci podívat na skutečně detailní záběry krajského města a po novém prvku podlahy se i projít.

Mapa, po níž se po opětovném otevření muzea budou moci návštěvníci i projít, je instalována v expozici leteckých motorů. Podle Technického muzea v Brně má ale přesah prakticky do všech oborů, kterým se muzeum věnuje, od historie brněnských továren přes automobilismus až třeba po městskou hromadnou dopravu.

„Chtěli jsme ukázat Brno z úplně nové perspektivy. Nenechte se přitom mýlit, nejde jen o nadhled. Celá mapa je úžasným strojem času. Brno je bohaté na technické památky a mapa ukazuje nejen stávající, ale i zaniklé či zanikající objekty jako továrny, železniční vlečky či vodní stavby,“ uvádí náměstek ředitele Technického muzea v Brně Josef Večeřa.

Zdroj: tisková zpráva a web Technického muzea v Brně

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Firma Lamax je nám sympatická tím, že je původem česká, sídlící v Praze. Své produkty navrhuje a vymýšlí u nás v Česku, výroba probíhá (ostatně jako u spousty dalších výrobců) v Asii. A protože fandíme těm, kteří dokáží se ctí konkurovat velkým a zavedeným značkám, pojďme se dnes podívat na další kus z dílen Lamaxu, tentokrát na bezdrátová sluchátka Elite E-1 a zkusme se zaposlouchat do „beatů“.

Akční kamery nejsou novinkou, stejně tak model 420 od německého výrobce Rollei již na českém trhu nahradil novější 425, který se však liší jen několika parametry. Pro většinu lidí jde spíše jen o hračku pro teenagery, bližší zkušenost však prokáže, že toho umí mnohem víc. Nabízí dost i dospělým.

Bezdrátová komunikace je výsadou našeho propojeného světa, od útulných koutů sousedských knihoven, kde studenti připojují své notebooky k síti Wi-Fi, až po vzdálené základny v Antarktidě, kde vědci monitorují počasí. Zatímco žasneme nad rychlostí našich současných sítí, výzkumní pracovníci po celém světě se již dívají za hranice 5G, aby utvářeli budoucnost komunikace v sítích 6G. Dokážete si představit svět, kde okamžitá komunikace pohání zážitky z virtuální reality nebo umožňuje chirurgům ovládat roboty na míle daleko?

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek