Pátek , 09. 05. 2025

Ctibor

Wi-Fi router Archer MR200 s mobilním připojením 4G LTE

27. 10. 2015

27. 10. 2015

Společnost TP-LINK, dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, přichází na český trh s dvoupásmovým Wi-Fi routerem MR200. Novinka umožňuje vytvořit bezdrátovou síť a zároveň poskytuje přístup k internetu LTE 150 Mbit/s. Zařízení lze použít tam, kde není k dispozici metalické připojení k internetu jak pro podnikové použití (například na firemních akcích či veletržních stáncích), tak pro domácí potřeby na chatách a chalupách.

Router TP-LINK MR200 umožňuje vytvořit bezdrátové sítě v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz o celkové rychlosti až 733 Mbit/s, jež dostačuje pro přehrávání streamovaného videa v HD kvalitě, rychlé stahování dat nebo videokonferenční hovory více uživatelů zároveň. Díky mobilnímu připojení 4. generace LTE lze dosáhnout rychlosti připojení až 150 Mbit/s. K dispozici je i standardní port WAN/LAN, jež přináší možnost propojení s dalším modemem – kabelovým, DSL nebo optickým.

Pro zprovoznění routeru stačí vložit aktivní 4G LTE SIM kartu pro integrovaný modem nebo připojit WAN/LAN kabel do standardního portu RJ45 a veškeré nastavení sítě proběhne automaticky. Router TP-LINK Archer MR200 je již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 4 799 Kč.

Klíčové vlastnosti:

  • Sdílení 4G LTE připojení s rychlostí přenosu směrem k zařízení až 150 Mbit/s
  • Výkonné integrované antény zajišťují stabilní Wi-Fi připojení a širší pokrytí
  • Nevyžaduje konfiguraci, stačí vložit SIM kartu a zařízení zapnout
  • Umožňuje vytvořit Wi-Fi sítě ve dvou pásmech zároveň o rychlosti 300 Mbit/s (2,4 GHz) a 433 Mbit/s (5 GHz), celkem tedy až 733 Mbit/s
  • Výběr různých typů připojení díky integrovanému portu LAN/WAN
  • Podpora připojení ve všech generacích mobilních sítí
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
V brněnském sídle společnosti Zoner se v pondělí 4. 9. 2017 uskutečnila tisková konference, která představila poslední aktualizace ZPS X a byla i oslavou prvního roku prodeje programu formou předplatného. Nejvýznamnější novinky uvádíme v článku.
Znáte cloudové úložiště? To je to magické místo, kde mizí vaše data, aby se znovu objevila kdekoli na světě, kdykoli si vzpomenete. Ale jak bezpečné toto místo je? A může váš cloudový účet někdo vykrást, nebo jsou vaše data chráněná lépe než Fort Knox? A co vlastně znamená end-to-end a zero-knowledge šifrování nebo dvoufaktorová autentizace? Připravte se na informativní jízdu světem cloudové bezpečnosti, kde zjistíte, zda jsou vaše online data skutečně v bezpečí.   
Většinu našich životů nyní žijeme online, od sociálních sítí přes bankovnictví až po sledování televize. Ale jak se naše digitální stopy rozšiřují, roste i chaos, pokud nenastolíme nějaký řád. Dobrou zprávou je, že získat kontrolu nad svým online světem nemusí být tak skličující, jak se zdá. Ukážeme vám, jak na to v klíčových aspektech vašeho online života.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek