Sobota , 23. 11. 2024

Cecílie

Wi-Fi router Archer MR200 s mobilním připojením 4G LTE

27. 10. 2015

27. 10. 2015

Společnost TP-LINK, dodavatel síťových produktů pro domácnosti a malé firmy, přichází na český trh s dvoupásmovým Wi-Fi routerem MR200. Novinka umožňuje vytvořit bezdrátovou síť a zároveň poskytuje přístup k internetu LTE 150 Mbit/s. Zařízení lze použít tam, kde není k dispozici metalické připojení k internetu jak pro podnikové použití (například na firemních akcích či veletržních stáncích), tak pro domácí potřeby na chatách a chalupách.

Router TP-LINK MR200 umožňuje vytvořit bezdrátové sítě v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz o celkové rychlosti až 733 Mbit/s, jež dostačuje pro přehrávání streamovaného videa v HD kvalitě, rychlé stahování dat nebo videokonferenční hovory více uživatelů zároveň. Díky mobilnímu připojení 4. generace LTE lze dosáhnout rychlosti připojení až 150 Mbit/s. K dispozici je i standardní port WAN/LAN, jež přináší možnost propojení s dalším modemem – kabelovým, DSL nebo optickým.

Pro zprovoznění routeru stačí vložit aktivní 4G LTE SIM kartu pro integrovaný modem nebo připojit WAN/LAN kabel do standardního portu RJ45 a veškeré nastavení sítě proběhne automaticky. Router TP-LINK Archer MR200 je již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 4 799 Kč.

Klíčové vlastnosti:

  • Sdílení 4G LTE připojení s rychlostí přenosu směrem k zařízení až 150 Mbit/s
  • Výkonné integrované antény zajišťují stabilní Wi-Fi připojení a širší pokrytí
  • Nevyžaduje konfiguraci, stačí vložit SIM kartu a zařízení zapnout
  • Umožňuje vytvořit Wi-Fi sítě ve dvou pásmech zároveň o rychlosti 300 Mbit/s (2,4 GHz) a 433 Mbit/s (5 GHz), celkem tedy až 733 Mbit/s
  • Výběr různých typů připojení díky integrovanému portu LAN/WAN
  • Podpora připojení ve všech generacích mobilních sítí
Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Jak může malá firma zvládnout rychlý růst a zároveň udržet vysokou kvalitu služeb? Pavel, majitel obchodu s designovým nábytkem, našel řešení v nástroji ChatGPT. Tento AI systém mu pomohl automatizovat komunikaci se zákazníky, zefektivnit marketing a úspěšně expandovat na zahraniční trhy. Pavel tak nejen zvládl nápor objednávek, ale také posunul své podnikání na novou úroveň, díky čemuž se mohl soustředit na to, co dělá nejlépe – design nábytku.
Značka Umax do toho, lidově řečeno, šlape poslední dobou s nasazováním nových modelů hodně. Jako jedna z novinek se na náš trh až z Číny dostává 10palcový model, který se vrací ke koncepci přídavné klávesnice pevně spojené s ochranným pouzdrem. Jde tedy opravdu o pravověrný tablet s externí klávesnicí, nikoliv o imitaci notebooku jako takového. Na cesty může jít o praktické řešení – neváží moc, nabijete ho kdekoliv, je vybaven vlastním ochranným pouzdrem. A je levný.
Pravděpodobně jste narazili na problém, kdy film, televizní pořad nebo jiné video může být v některých částech příliš tiché a v jiných příliš hlasité. Google zavádí novou funkci v aplikaci YouTube pro televizory (nikoli YouTube TV), která má tento problém na televizorech vyřešit.
Dlouho jsem u svých notebooků hluk a aktivní chlazení neřešil. Prostě ho prostě neměly, díky Atomu či Celeronu N si vystačili s pasivním chlazením. Zatoužil jsem však po výkonu Intel Core i5 procesoru, více RAM (2 ani 4 GB už mi nestačí) a plnohodnotném SSD disku, což s sebou nese opět aktivní chlazení a hluk ventilátoru...

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek