Čtvrtek , 29. 02. 2024

Horymír

YouTube experimentuje s červenými, modrými a zelenými video kanály

04. 02. 2024

04. 02. 2024

YouTube testuje novou funkci, která uživatelům umožňuje filtrovat videa na jejich domovském zdroji podle barev, čímž vytváří vizuálně soudržnější a příjemnější zážitek při procházení. 9to5Google a uživatelé na Lemmy oznámili, že se jim v mobilní aplikaci YouTube objevilo nové okno výzvy, které se ptalo uživatelů, zda „touží po něčem novém“, s možností vytvořit video kanál v červených, modrých nebo zelených odstínech.

Nová experimentální funkce

Jedná se o experimentální funkci, která nebyla rozšířena. Mluvčí YouTube Allison Toh potvrdil, že je v současné době k dispozici „vybraným uživatelům na mobilních zařízeních Android a iOS“. Společnost však nevysvětlila, proč takovou funkci vyvíjí, ani neposkytla časový plán, kdy (nebo zda) bude široce dostupná.

Výběr barevného filtru nenahrazuje váš stávající zdroj domovské stránky. Místo toho se barevně sladěné výsledky zobrazí jako nová možnost zdroje umístěná v horní části aplikace YouTube. Jak přesně jsou tato videa filtrována, není zcela jasné. Zdá se, že je to založeno na nejvýraznějších barvách zobrazených v miniaturách, ale může potenciálně analyzovat celé video, aby se zjistilo, zda tato barva v celém videu dominuje. Bez ohledu na to se tato funkce jeví jako zcela estetická volba, protože neexistuje nic, co by jinak propojilo filtrované výsledky podle tématu nebo obsahu.

I když to může být neobvyklý způsob řazení videí, harmonie barev je marketingová strategie, kterou lze vidět v mnoha odvětvích. Firmy na Instagramu, zejména ty v oblasti módy a krásy, často koordinují své příspěvky, aby zajistily, že jejich hlavní zdroje plynule přecházejí z jednoho barevného tématu do druhého. Kosmetická společnost ColourPop je toho dobrým příkladem . Uživatelé na Lemmy také poukázali na to, že by se mohlo jednat o strategii shromažďování dat ke sledování toho, jak často uživatelé YouTube interagují s určitými barvami. Ať tak či onak, je to skvělá volba pro lidi, kteří si rádi přizpůsobují své aplikace zcela podle estetiky a vibrací.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Naos znamená posvátnou schránu pro sochy bohů. Co tím chce asi Lamax říci? Má přidomek evokovat nečekané schopnosti novinky? Modelové číslo X7.1 naopak naznačuje dílčí evoluci předchozí X7 Mira. Jak zní tedy odpověď? Nepůjde jen o evoluci, zjistíte záhy, protože přibylo nejen funkcí, ale též vybavení včetně dálkového ovladače a mnoho dalšího. Čekejme více, než byste tipovali, není to jen o dálkovém ovladači.
Doplněno o fotky a postřehy: Vega 6 star obohatila flotilu produktů značky Niceboy nedávno jako poslední ze dvou. Kromě nativního 2K videa se snaží zaujmout schopnostmi běžného fotoaparátu v nastavení parametrů včetně aktivní stabilizace obrazu. Samozřejmě čekejte dostatek (možná až nadbytek) příslušenství v luxusním balení. Stačí to na přesvědčení zákazníků, aby kameru koupili?

Nepřehlédněte

Spolu s novým laptopem VisionBook 14Wa s volným slotem pro 2,5palcový disk jsme se rozhodli otestovat jeho možnosti i pomocí SSD disku Transcend SSD230S. S kapacitou 512 GB zaplatíte sice jen o tisícovku méně než za notebook, přesto ale zkusme ilustrovat možný přínos pro slabší stroje.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek