Pondělí , 06. 05. 2024

Radoslav

Duel nabíječek Lamax a SilverCrest – cena nebo elegance?

Nabíječky pro USB jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí běžného dne. Kdo už někdy nezatoužil po nahrazení těch nevýkonných běžně dodávaných s mobily, lampičkami či kamerkami? Pojďme se kouknout na dvě rozdílná řešení tohoto dilematu.

01. 07. 2018

01. 07. 2018

Nabíječky pro USB jsou nedílnou a nepostradatelnou součástí běžného dne. Kdo už někdy nezatoužil po nahrazení těch nevýkonných 1portových běžně dodávaných s mobily, lampičkami či kamerkami? Pojďme se kouknout na dvě rozdílná řešení tohoto dilematu.

Lamax USB Smart Charger 4.5A – silná krása

Nejvýkonnější nabíječku od Lamaxu jsme vám již představili před časem. Pro ty, pro které je moc drahá či velká, nabízí výrobce řešení levnější a kompaktnější. Pochlubit se může 4 porty s max. výstupním proudem 2,4 A a maximálním tokem do všech 4,5 A. To není málo. Stačí to ledaskomu, rozhodně to ocení ten, kdo má na stole třeba konvertibilní notebook nabíjený prostřednictvím USB (jako Umax 10Wi-S či TrekStor SurfTab Twin 11.6).

Za výhodu považujme malé rozměry (na cesty, kde pomůže kompatibilita se sítěmi o napětích 100 V až 240 V), skutečnost, že se nepřehřívá, a pro ty, kdo ji neschovají za stolem, i velmi sympatický vzhled. Kombinace černé a bílé vypadá dobře a barevně nebude rušit. Jen cena 490 Kč nemusí být pro každého.

SilverCrest USB zásuvka 3,4 A – když cena rozhodne…

Přiznám se, že občas otevřu letáky obchodních řetězců a koukám, co si může člověk koupit v samoobsluze za elektroniku. LED lampičku stále užívám a jsem s ní spokojen. A na konci prázdnin jsem tam objevil právě testovanou USB nabíječku s klasickou zásuvkou. 129 Kč neznělo špatně i vzhledem k výkonu 3,4 A, tak jsem se prošel a koupil ji. Barvy byly dvě: bílá a červená. Rvačka o ně nebyla, tak jsem vzal červenou. Snad pro kontrast na fotkách v recenzi.

Plast je matný a ona červená vypadá zcela nevýrazná, fádní (na fotkách proti skutečnosti září). Bílá působila jako slonová kost. Pokud znáte „papundeklové“ panelákové dveře, jste doma. Ale to nevadí, nabízí solidní výkon 3,4 A (bohužel bez uvedení maximálního proudu na jeden port či jakékoliv specifikace max. výkonu či rozdělení apod.). Výrobce navíc nabízí záruku 3 roky.

K TÉMATU  Synaptické tranzistorové modely myšlení vyšší úrovně napodobují lidskou inteligenci

Každopádně pokud jsem nabíjel svůj notebook, nevšiml jsem si zásadnějšího rozdílu v rychlosti oproti Lamaxu. Takže bych těm 2,4 A na portu věřil. Ono, upřímně, u silnějších nabíječek mnohem více rozhoduje kvalita kabelu. Navíc se mi přes pouhé 2 USB porty líbí to, že zachovává klasickou zásuvku s max. příkonem 3 680 W, což úplně stačí.

Takže lze říci, že může umět až 3 USB porty při využití nějaké nabíječky, kterou jste jistě obdrželi k elektronice, nebo zkrátka nepřijdete o zásuvku např. pro klasickou lampičku. Svým způsobem je univerzálnější než Lamax. I když vzhledem k volbě vidlice (s kolíkem) nebude tak bezproblémová na cesty.

Otázka se nemění

Pokud bychom měli vybrat vítěze dnešního duelu, bude to, zejména vzhledem k poměru cena / výkon, model SilverCrest. Kromě 3leté záruky nabízí velmi slušný napájecí proud 3,4 A (pro dva USB porty) a možnost volit mezi dvěma barevnými variantami. Otázkou je, jestli se opět někdy objeví v nabídce prodejce, již tam byl párkrát.

Naproti tomu Lamax objednáte kdykoliv a nabízí dvojnásobek USB portů s maximálním proudem 2,4 A a celkovým 4,5 A. Vedle toho čekejte kompaktní rozměry a mnohem elegantnější vzhled. Pro leckoho bude možná působit Lamax kvalitněji. Pokud neřešíte cenu, koupí chybu neuděláte.

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Polská značka nás nedávno vcelku překvapila sluchátky Argon 600, a proto jsme se již bez větších předsudků pustili i do testování herní myši Krypton 550. Produktoví specialisté si evidentně libují v chemických názvech vzácných plynů, nemyslíte? Jak tedy zvládají navrhnout herní myš?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek