Sobota , 26. 07. 2025

Anna

Externí USB 3.1 rámeček a PCI-E řadič

25. 05. 2015

25. 05. 2015

Čínská společnost Sharkoon uvedla dva nové produkty cílené na nadšence, kteří chtějí zítřek již dnes. Prvním je externí box pro 2,5palcový disk QuickStore Portable USB 3.1, druhou novinkou je rozšiřující karta pro sběrnici PCI Express se dvěma porty.

TIP: Jaká je skutečná rychlost USB 3.1?

Box, velký 3,4 × 8,5 × 1,4 cm, pojme disky SATA 3.0 do výšky 9,5mm a nevyžaduje ani šroubovák. Hmotnost nepřekročí 54 g. Řadič výrobce zvolil ASMedia ASM1142. Nevyužívá nový typ konektoru typu C, ale klasický typ A a dvojitý mikro B port. Cena činí 35 EUR (asi 960 Kč).

Zadní SATA konektor slouží pro napájení karty.

Karta váš počítač obohatí o zmíněné dva USB 3.1 porty typ A (klasické USB) s teoretickou přenosovou rychlostí 10 Bit/s za sumu 35 EUR (asi 960 Kč). Vyžaduje Windows 7 / 8 a podporuje standard PCI-E 2.0 a 3.0.

Zdroj: Sharkoon

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Nejsem fandou „špuntových“ sluchátek, raději mám na hlavě něco jako Otík z filmu Vesničko má středisková a podobně jako on bez drátů, HIVE 2 joy mi plně vyhovují. Přesto chápu, že vy můžete mít preference zcela jiné. Na velikosti jednoduše záleží. Pins jsou pravým opakem, subtilní True Wireless řešení zdaleka nesází pouze na velikost, tedy malost…
Hledáte videokameru téměř bez kompromisů a jste ochotni za ni zaplatit vyšší částku, pak zbystřete, protože společnost Canon dodala již na podzim roku 2017 trh model Legria GX10. Konstruktérům se vše povedlo implementovat do stále ještě poměrně kompaktního těla, které padne do ruky přímo dokonale a vy s ním ihned po prvním uchopení jakoby srostete v jeden celek. Jsem si vědom toho, že úvod článku může někomu připadat spíše jako reklamní sdělení. Nejde to však popsat jinak nežli v superlativech, a to téměř bez výhrad. Jednu tu ale pro vás přece mám. Je to můj náhled na dle mého přemrštěnou cenu. O tom ale až později.
Dnešní test se zaměří na dvě akční kamery Lamax a BML od českých značek, které své produkty navrhují samy s výrobou v Číně. Pokud jde o parametry, výbavu i samotný hardware, vcelku se podobají. Proto jsme je postavili tak říkajíc do ringu v jednom článku. Kdo si vedl lépe?
Poměrně dlouhou dobu jsem neměl možnost vzít do rukou telefon z jiné země původu, než asijské. Až nyní jsem dostal možnost podívat se na smartphone od polského výrobce myPhone. Ten zatím zcela neprorazil (alespoň na tuzemském trhu), nicméně vyrazil do boje s nejlevnějším smartphonem na trhu – myPhone 6 FUN Lite. Telefon se dá pořídit za doporučených 1 490 Kč, nebo levněji. Otázka zní, co za oněch 15 stovek dostaneme?

Nepřehlédněte

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek