Pátek , 09. 05. 2025

Ctibor

Hackeři ukradli 2 miliony hesel

10. 12. 2013

10. 12. 2013

Před pár dny „do éteru“ unikla zpráva, že hackerům se podařilo ukrást hesla až 2 milionům lidí.

Celou akci spustili již 21. října. Šlo o přístupová jména a hesla k účtům na Facebooku, Twitteru, LinkedIn, Yahoo či Googlu a dalších 93 000 webech. Stačilo jim k tomu „málo“ –  propašovat do počítačů malware, který zaznamenával, co uživatelé píší. Zjistili to odborníci z firmy Trustwave, i když zatím netuší, jak se jim povedlo infikovat tolik počítačů. Po té, co virus zjistil hesla i jména za uplynulý měsíc, odesílal je hackerům přes proxy server v Nizozemsku.

Není jisté, že se do účtů posléze hackeři skutečně připojili, ale rozhodně mohli. Některé weby (ADP, Facebook, LinkedIn, Twitter a Yahoo) posléze sdělily, že své uživatele informovaly a resetovaly hesla. Google nechal celou situaci bez komentáře.

Zdroj: CNNMoney

Zdroje článku:
sdílet
tisknout

Témata pro vás

Výběr článků

Niceboy roste. Firma, která se v nedávné době přihlásila ke sponzoringu české fotbalové reprezentace, nemůže mít malé cíle. Již drahnou dobu Niceboy nevyhledávám jen skrze reproduktory a sluchátka, svůj nabízený sortiment značně rozšiřuje. Jako téměř nesportovec, jsem se podíval na základní fitness náramek X-fit ACTIVE. Ale až tak základní mi nepřipadá.
Není to klasická recenze, ale takové dosti drzé srovnání. Vychvalovaných česko-italských Xavian Joy a čínsko-britských Wharfedale Diamond. Rozdíl v ceně je přitom více, než dvojnásobný. A není to odlišnost jediná. Ale co ten hlavní rozdíl? Totiž zvuk?
Na novinku v portfoliu Verbatim jsme vás upozornili, nehonosí se žádnými armádními standardy, díky kompozitnímu matriálu KyronMAX má vydržet opravdu hodně drsné zacházení a ochránit data na flash disku. Je tomu tak? Pojďme na to.
Záludná otázka – víte, kdy vznikl první chytrý telefon? Applu je z velké části přisuzováno to, že v roce 2007 zahájil boom chytrých telefonů s původním iPhonem. Samozřejmě, že iPhone nebyl první smartphone – ten přišel o mnoho let dříve a překvapivě nenesl jméno BlackBerry nebo Nokia. Pojďme se trochu vzdělat v historii smartphonů.

Nepřehlédněte

První humanoidní robot s AI vyvinutý pro výuku v Indii přitahuje pozornost napříč platformami sociálních médií. Humanoidní žena v sárí zvaná „Iris“, vyvinutá firmou Makerlabs Edutech, začala učit v jižním státě Kerala. Iris je také součástí projektu Atal Tinkering Lab 2021 NITI Aayog (špičkový think tank indické vlády pro veřejnou politiku), jehož cílem je zvýšit mimoškolní aktivity ve škole.

Odebírat novinky

Přihlásit se

Jestě nemáte účet? Zaregistrujte se zde.

Nahlásit článek